Bank Respublika və Bakı Ali Neft Məktəbi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Ölkəmizdə təhsilin inkişafına xüsusi qayğı ilə yanaşan Bank Respublika və respublikamızın qabaqcıl ali təhsil ocaqlarından biri olan Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) arasında əməkdaşlıq barədə memorandum imzalanıb.
Memorandum “Bank Respublika”nın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov və BANM-in rektoru Elmar Qasımov tərəfindən imzalanıb. İmzalama mərasimində hər iki qurumdan nümayəndələr, eləcə də təhsil ocağının tələbələri iştirak ediblər.
Bu əməkdaşlıq hər iki tərəfə yeni imkanlar yaradacaq. Bank Respublika üçün bu, gənc, yaradıcı və potensiallı mütəxəssislərlə birbaşa əlaqə qurmaq, onların bilik və bacarıqlarını erkən mərhələdə dəyərləndirmək imkanıdır. Digər tərəfdən, Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri real iş mühiti ilə tanış olmaq, praktiki bilik və təcrübə qazanmaq, bank sahəsindəki yenilikləri birbaşa öyrənmək şansı əldə edəcəklər.
Memorandum çərçivəsində tərəflər arasında birgə layihələrin həyata keçirilməsi, tələbələr üçün təcrübə proqramlarının təşkil olunması, Bank Respublika-nın mütəxəssisləri tərəfindən təlim və seminarların keçirilməsi, eləcə də gənc mütəxəssislərin peşəkar inkişafına dəstək göstərilməsi nəzərdə tutulur.
Müəllim və tələbə heyəti qarşısında çıxış edən Bank Respublikanın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov qeyd edib: “Biz təhsilin inkişafını və gənclərin dəstəklənməsini strateji prioritetlərimizdən biri hesab edirik. Bakı Ali Neft Məktəbi, təhsil sahəsində yenilikçi yanaşmaları, elmi tədqiqatlara verdiyi dəstək ilə tanınır. Bu məktəb, gənc ixtisas sahiblərinin beynəlxalq standartlara uyğun şəkildə hazırlanmasında, onlara analitik düşüncə bacarıqları, liderlik qabiliyyətləri aşılamaqda əvəzsiz rol oynayır. Biz bu əməkdaşlığı sadəcə bir memorandum kimi yox, uzunmüddətli və perspektivli bir tərəfdaşlıq kimi qiymətləndiririk. Biz inanırıq ki, bu cür təşəbbüslər gənclərin peşəkar bacarıqlarının inkişafına dəyərli töhfə verəcək və onların gələcəyin uğurlu liderləri kimi formalaşmasına şərait yaradacaqdır.”
BANM-in rektoru Elmar Qasımov da öz növbəsində bildirib: “Bank Respublika kimi aparıcı və nüfuzlu maliyyə qurumu ilə əməkdaşlıq tələbələrimiz üçün unikal imkanlar yaradacaq. Bankın sosial məsuliyyət layihələrinə verdiyi önəm, xüsusilə təhsilin dəstəklənməsi istiqamətində atdığı addımlar təqdirəlayiqdir. Biz inanırıq ki, bu əməkdaşlıq tələbələrimizə yalnız nəzəri bilikləri praktik bacarıqlarla birləşdirmək deyil, həm də Bank Respublika kimi dinamik və peşəkar mühitdə çalışaraq gələcək karyeralarına güclü bir əsas yaradacaq. Bu, həm də tələbələrimizə real iş proseslərini yaxından müşahidə etmək və özlərini inkişaf etdirmək üçün geniş imkanlar açacaq.”

Bank Respublika and Baku Higher Oil School signed memorandum of cooperation
Bank Respublika, which pays special attention to the development of education in our country, has signed a memorandum of cooperation with one of the leading higher education institutions in Azerbaijan, Baku Higher Oil School (BHOS).
The memorandum was signed by Tariyel Ismayilov, Chairman of the Management Board of Bank Respublika, and Elmar Gasimov, Rector of BHOS. Representatives from both institutions, as well as students of the university, attended the signing ceremony.
This cooperation will create new opportunities for both parties. For Bank Respublika, it is a chance to directly connect with young, creative, and promising professionals, evaluating their knowledge and skills at an early stage. On the other hand, students of Baku Higher Oil School will have the opportunity to get acquainted with a real work environment, gain practical knowledge and experience, and learn about innovations in the banking sector firsthand.
Within the framework of the memorandum, the parties plan to implement joint projects, organize internship programs for students, conduct training sessions and seminars led by Bank Respublika’s specialists, and support the professional development of young experts.
Speaking to the faculty and students, Tariyel Ismayilov, Chairman of the Management Board of Bank Respublika, stated: "We consider the development of education and support for young people as one of our strategic priorities. Baku Higher Oil School is known for its innovative approach in education and its support for scientific research. This institution plays an invaluable role in preparing young professionals according to international standards, equipping them with analytical thinking skills and leadership abilities. We do not see this collaboration as just a memorandum but as a long-term and promising partnership. We believe that such initiatives will make a valuable contribution to the professional skills of young people and create conditions for them to become successful leaders of the future.”
Elmar Gasimov, Rector of BHOS, also emphasized: "Cooperating with a leading and reputable financial institution like Bank Respublika will create unique opportunities for our students. The bank’s commitment to social responsibility projects, especially in supporting education, is commendable. We believe that this partnership will not only help our students combine theoretical knowledge with practical skills but also provide them with a strong foundation for their future careers by working in the dynamic and professional environment of Bank Respublika. It will also offer our students extensive opportunities to closely observe real work processes and enhance their personal development."