Rektor Niderlandda ölkəmizi təmsil edəcək tələbələrlə görüşüb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Niderlandın "Startupbootcamp" akselerasiya proqramında ən yaxşı 30 layihə arasına seçilən "CLIMASEL" layihəsinin iştirakçılarını qəbul edib.
Rektor tələbələrin bu nailiyyətini yüksək qiymətləndirib, onları təbrik edib. Layihənin Niderlandda təqdimatı zamanı iştirakçılara uğurlar arzulayıb.
“CLIMASEL” layihəsi Enerji və ətraf mühit kateqoriyasında 2000 layihə arasından seçilib. “CarbonX” komandasına 25 min avro investisiya ayrılıb, eləcə də 3 aylıq akselerasiya proqramında iştirak etmək hüququ qazanıb.

Rector meets with students who will represent our country in the Netherlands
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov received participants of the CLIMASEL project, which was selected among the 30 best projects of the Dutch acceleration program Startupbootcamp.
Elmar Gasimov highly appreciated this achievement and congratulated the students. He wished the participants success during presentation of the project in the Netherlands.
The CLIMASEL project was selected from among 2,000 projects in the Energy and Environment category. The CarbonX team was allocated €25,000 in investment and was also granted the right to participate in