Elmar Qasımova ilin Ən yaxşı rektoru diplomu təqdim olundu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımova “Azerbaycan Universitetleri” Facebook səhifəsi tərəfindən keçirilən 2014/2015-ci tədris ili üçün "Ən yaxşı rektor" müsabiqəsinin qalibi olaraq diplom təqdim olundu.
Belə ki, universitetlərin reytinq lideri olan Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov mövsüm ərzində aktivliyinə, tələbələr arasındakı nüfuzuna, rektoru olduğu ali təhsil müəssisəsində tələbələr üçün əsl nümunəvi şərait yaratdığına, rəhbərlik etdiyi Ali Məktəbin media ilə əlaqələrinin daha sıx olmasına və digər universitet tələbələri arasında keçirilən simvolik səsvermədə üstün olmasına (41%) görə bu ada layiq görülüb.
Xatırladaq ki, buna qədər səhifədə keçirilən ilk 2 yarışmada BDU rektoru, akademik Abel Məhərrəmov və ADA Universitetinin rektoru Hafiz Paşayev qalib olublar.
Bu ilki müsabiqədə II yerdə Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin (ADAU) rektoru İbrahim Cəfərov, III yerdə isə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) rektoru Ədalət Muradov olublar.

Elmar Gasimov receives Rector of the Year Diploma
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov was awarded the diploma as the Rector of the Year Contest winner organized by Universities of Azerbaijan Facebook page for 2014/2015 academic year.
As the rector of the top higher education institution in the national universities ranking, Mr. Gasimov gained the above title for his active involvement in university's social life, his positive image among students, the efforts to provide necessary conditions for BHOS students, maintenance of close relations with mass media and the results (41%) of the symbolic secret voting carried out amongst students of other higher educational institutions.
It is worth to remind here that the winners of the two previously held voting were Academician Abel Maharramov, Rector of Baku State University and Hafiz Pashayev, Rector of Azerbaijan Diplomatic Academy.
This year, Rector of Azerbaijan State Agrarian University Ibrahim Jafarov and Rector of Azerbaijan State Economics University Adalat Muradov came second and third respectively.