Bakı Ali Neft Məktəbi Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən təltif edildi
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. BANM 2024-cü ildə “Elm və Ali Təhsilin Beynəlmiləlləşməsi” sahəsində fəaliyyətləri ilə fərqləndiyiniə görə təltif edilib.
Mükafat təqdimatı Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə baş tutub. Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, xarici işlər nazirinin müavini Yalçın Rəfiyev iştirak ediblər.
Xatırladaq ki, BANM “Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Təhsil Qrantı” proqramının iştirakçısı olan 10 universitetdən biridir. Bu il proqram çərçivəsində 9 əcnəbi tələbə təhsil alır. Onlar Banqladeş, İraq, Somali, Sudan, Yəmən, Hindistan və Qazaxıstan vətəndaşlarıdır.

Baku Higher Oil School receives award from Ministry of Science and Education
The Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR has received high praise from the Ministry of Science and Education. BHOS was awarded for outstanding services in the field of "Internationalization of Science and Higher Education" in 2024.
The award ceremony took place at an event organized by the State Agency for Science and Higher Education. The ceremony was attended by Minister of Science and Education Emin Amrullayev and Deputy Minister of Foreign Affairs Yalchin Rafiyev.
BHOS is one of 10 universities participating in the Heydar Aliyev - International Education Grant Program. This year 9 foreign students are studying at the university under this program. They are citizens of Bangladesh, Iraq, Somalia, Sudan, Yemen, India and Kazakhstan.