Elmar Qasımov doktorantura pilləsinə qəbul olan tələbələrlə görüşdü
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov doktorantura pilləsinə qəbul olan tələbələrlə görüşüb.
Görüşdə Kimya texnologiyası və mühəndisliyi ixtisası üzrə Elmar Əsgərzadə, Arzu Abdullayeva, Rəvan Kərimli, Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi (sahələr üzrə) ixtisası üzrə Aydın Nəsirzadə, eləcə də Neft və qaz yataqlarının işlənməsi və istismarı ixtisası üzrə təhsil alan Kənan Məmmədov iştirak ediblər.
Tələbələri təbrik edən rektor onlara təhsillərinin yeni pilləsində uğurlar arzulayıb. Onların elmi fəaliyyətlərinin Azərbaycan və dünya enerji sektoruna mühüm töhfələr verəcəyini vurğulayıb.
Öz növbəsində, tələbələr BANM-ın müasir təhsil və elmi mühitindən faydalanaraq, öz sahələrində mühüm elmi nailiyyətlər əldə etməyi hədəflədiklərini qeyd ediblər.

Elmar Gasimov meets with students admitted to doctoral studies
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov has met with students admitted to doctoral studies at BHOS.
The meeting was attended by Elmar Asgerzade, Arzu Abdullayeva, Ravan Karimli, students majoring in Chemical Technology and Engineering, Aydin Nasirzade, a student majoring in System Analysis, Management and Information Processing, and Kanan Mammadov, a student majoring in Oil and Gas Field Development and Operation.
The rector congratulated the students and wished them success in the new stage of their education. He emphasized that their scientific activities will make significant contributions to the energy sector of Azerbaijan and the world.