BANM tələbələri tarix yazdı!
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Evergreen” komandası Finlandiyada keçirilən “Junction 2024” hakatonunda qalib gəlib. Nəticədə tələbələrimiz sayəsində ölkəmiz Finlandiyada ilk dəfə təmsil olunduğu yarışda tarix yazıb.
Komanda üzvləri İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının V kurs tələbələri Vüqar Abdulaliyev və İsmayıl Məmmədzadə, eləcə də İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Gültac Seyiddir. Mentoru isə İnformasiya texnologiyaları kafedrasının müəllimi Nihad Əlilidir.
“Fingrid” tərəfindən təşkil edilən “Empowering Development Transparency” (İnkişafın Şəffaflığını Gücləndirmək) adlı çağırışda qalib gəlib və 1500 avroluq mükafata sahib olublar. “Evergreen”in Aligned layihəsi B2B müştərilərinin proqram təminatındakı yeniliklərdən xəbərdar olmalarını, funksional tələbləri izləmələrini və inkişaf mərhələlərini real vaxtda görmələrini təmin edən mərkəzləşdirilmiş bir platformadır.
“Junction 2024” 80-dən çox milləti təmsil edən, dünyanın müxtəlif yerlərindən gələn mindən çox seçilmiş iştirakçını bir araya gətirib. Tədbirdə 48 saat ərzində 250-dən çox layihə yaradılıb.
Xatırladaq ki, komandamız Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun dəstəyi ilə “EESTEC Baku” tərəfindən təşkil olunan “JunctionX Baku’24” tədbirinin qalibi olmuşdu.

BHOS students made history!
The "Evergreen" team of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR has won the "Junction 2024" hackathon held in Finland.
Thus, thanks to our students, our country made history by winning a competition in Finland, where it was represented for the first time.
The "Evergreen" team includes 5th year students of the Information Security Department
Vugar Abdulaliyev and Ismail Mammadzade and 4th year student of the Information Security Department Gultaj Seyid. The mentor of the team is Nihad Ali, a teacher at the Department of Information Technologies.
The "Evergreen" team won the "Empowering Development Transparency" challenge organized by Fingrid and received a prize of 1,500 euros. Evergreen's Aligned project is a centralized platform that allows B2B customers to stay informed about software updates, track functional requirements, and view development milestones in real time.
Junction 2024 brought together over a thousand selected participants from around the world, representing over 80 nationalities. Over 250 projects were created within 48 hours of the event.
it should be reminded that our team was the winner of the “JunctionX Baku’24” event organized by EESTEC Baku with the support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan.