BANM-in rəsmi saytı Milli Net 2015 müsabiqəsində II yerin qalibi oldu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rəsmi veb-səhifəsi olan www.bhos.edu.az Milli İnternet Mükafatı - Milli Net 2015 müsabiqəsində fəal iştirak edərək II yerin qalibi olub. Milli Net 2015 müsabiqəsinin qaliblərinin təqdimetmə mərasimində iştirak edən BANM-in Elektron tədris şöbəsinin rəisi Şərif Xurşudova www.bhos.edu.az saytının Milli İnternet Mükafatı – Milli Net 2015-in Elm və təhsil Nominasiyası üzrə II yeri tutduğuna görə qalib diplomu təqdim olunub.
Qeyd edək ki, dörd ay müddətində davam edən Milli Net 2015 yarışmasında 14 nominasiya üzrə 299 internet resursu iştirak edib və Azərbaycan İnternet Forumu tərəfindən formalaşdırılan Münsiflər Heyəti BANM-in rəsmi saytını 97 nominant arasından II yerə layiq görüb. Artıq 7-ci ildir təşkil olunan Milli İnternet Mükafatına Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi dəstək verir.
Xatırladaq ki, BANM-in rəsmi veb-səhifəsinin təqdimatı 14 aprel 2015-ci il tarixində keçirilib. Ölkənin elm və təhsil üzrə ən universal internet resursu sayılan BANM-in rəsmi saytı Ali Məktəbin fəaliyyəti ilə yanaşı, keçirilən tədbirlər, struktur və akademik bölmələr, tələbə həyatı, statistik məlumatlar, beynəlxalq əlaqələr, yerli və xarici qonaqlar haqqında geniş məlumatları özündə əks etdirir. Sayt əcnəbilərin BANM haqqında məlumat əldə etməsi üçün Azərbaycan dili ilə yanaşı, ingilis dilində də fəaliyyət göstərir. Saytda, həmçinin, tələbələrin dərsə davamiyyətinə nəzarət etmək və imtahan nəticələri haqqında operativ məlumat əldə etmək üçün onlara və onların valideynlərinə xüsusi imkanlar yaradılıb.

Official website of BHOS becomes the runner-up at National Net 2015 contest
Official website of Baku Higher Oil School www.bhos.edu.az took the second place after participation at National Net 2015 contest. The prize was presented to the head of BHOS E-training department Sharif Khurshudov who took part at the award ceremony of the contest. BHOS official website became the runner-up of the contest in the category of science and education.
National Net 2015 contest lasted 4 months and encompassed 14 categories and 299 internet resources. Board of juries formed by Azerbaijan Internet Forum selected BHOS website out of 97 nominees to award the runner-up prize. The Ministry of Communication and High Technologies of Azerbaijan largely supports the said contest which has been held for 7 years.
Presentation of BHOS official website took place April 14, 2015. BHOS official website which is considered to be the most unique internet resource in the education and scientific field of Azerbaijan, along with activities of the higher school reflects organized events, students’ life, structural and academic sections, statistic information, international relations and information about local and foreign guests. Information is available in Azerbaijani and English languages. Website also offers opportunities for students and their parents to follow students’ attendance information and exam results.