BANM-da SOCAR-ın Gənc İstedadlar Proqramı ilə bağlı infosessiya keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) SOCAR-ın Gənc İstedadlar Proqramı (GİP) ilə bağlı infosessiya keçirilib. Tədbirdə SOCAR-ın vitse prezidentinin müavini - İstedadların idarə edilməsi və biznes tərəfdaşlığı Departamentinin rəisi Aytən xanım Fərzəliyeva, İşə qəbul və karyera planlama şöbəsinin rəisi Şəhriyar Şahkərəmli, rəis müavini Həmid İsrafilov və şöbə əməkdaşları Orxan Musayev və Rəşad Ələkbərov iştirak ediblər.
Tədbirdə açılış nitqi ilə çıxış edən Elmar Qasımov proqramın əhəmiyyətini vurğulayıb. Tələbələri Gənc İstedadlar Proqramından yararlanmağa və şəxsi inkişafla bağlı fürsətləri dəyərləndirməyə çağırıb.
Sonra Aytən xanım Fərzəliyeva proqramın məqsəd və imkanları haqqında məlumat verib. Eləcə də, GİP-in üstünlükləri və perspektivləri barədə tələbələri maarifləndirib.
İnfo-sessiyanın gedişatında GİP-lə bağlı hazırlanan videoçarx təqdim olunub.
Daha sonra Ali Məktəbin məzunları və GİP  qalibləri Fərid Hüseynli (2022-2023-cü il), habelə Zəhraxanım Əliyeva, Əkbər Qurbanov və Qəhrəman Kazımlı (2023-2024-cü il) çıxış edərək, təəssüratlarını bölüşüblər. Proqramın onlara necə fayda verdiyini qeyd ediblər.

The Baku Higher Oil School (BHOS) has hosted an information session on SOCAR’s Young Talents Program.
The event was attended by Deputy Vice President of SOCAR, Head of the Talent Management & Business Partnering Department of SOCAR Ms. Ayten Farzaliyeva, Head of the Recruitment and Career Planning Department of SOCAR Shahriyar Shahkaramli, Deputy Head of the Recruitment and Career Planning Department of SOCAR Hamid Israfilov, and employees of the Recruitment and Career Planning Department of SOCAR Orkhan Musayev and Rashad Alakbarov.
In his opening speech, BHOS Rector Elmar Gasimov emphasized the importance of the Program. He encouraged students to take advantage of the Young Talents Program and evaluate opportunities for personal development.
Then Ms. Ayten Farzaliyeva gave information about the goals and opportunities of the Program. She also told the students about its advantages and prospects.
During the information session, a video about the Young Talents Program was shown.
Then, BHOS graduates and program winners Farid Huseynli (2022-2023), Zakhrakhanum Aliyeva, Akbar Gurbanov and Kahraman Kyazimli (2023-2024) spoke and shared their impressions. They also talked about the benefits the program brought them.