Bakı Ali Neft Məktəbi 33 Prezident təqaüdçüsü ilə ölkə birincisi oldu!
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev 2024-2025-ci tədris ilində Azərbaycan Respublikasının ali məktəblərinə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında müvafiq Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən Prezident təqaüdünə layiq görülmüş tələbələrin 33 nəfəri SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) təhsil alır.
Ümumilikdə, ölkə üzrə Prezident təqaüdünə layiq görülən tələbələrin sayı 102 nəfərdir.
BANM Prezident təqaüdçülərinin sayına görə bu il də birinci oldu. Təqaüdçülərin üçdə birini Ali Məktəbin tələbələri təşkil edir.
BANM-ın Prezident təqaüdçülərindən 9 nəfəri İnformasiya təhlükəsizliyi, 10 nəfəri Kimya mühəndisliyi, 11 nəfəri Biznesin idarə edilməsi, 2 nəfəri Kompüter mühəndisliyi, 1 nəfəri isə Kompüter elmləri ixtisaslarının tələbəsidir.
5-ci dəfədir ki, Bakı Ali Neft Məktəbi Prezident təqaüdçülərinin sayına görə ölkənin ali təhsil müəssisələri arasında birincidir.

The highest achievement in the country's history...
President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev signed the Order "On granting Presidential Scholarships to students enrolled in higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan in the 2024/2025 academic year".
33 students who were awarded Presidential Scholarships under this Order are studying at BHOS. In total, 102 students were awarded Presidential Scholarships nationwide. The Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) has again this year ranked first in terms of the number of Presidential scholars. One third of them are BHOS students.
Of the Presidential scholars of Baku Higher Oil School, 9 are Information Security students, 10 are Chemical Engineering students, 11 are Business Administration students, 2 are Computer Engineering students, and 1 is a Computer Sciences student. For the fifth time now, Baku Higher Oil School has taken the leading position in the country among universities in terms of the number of Presidential Scholars.