Bakı Ali Neft Məktəbinin əməkdaşları təltif olunublar
Azərbaycan neft sənayesinin inkişafında xidmətlərinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunanlardan biri də SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin İnformasiya texnologiyaları kafedrasının müdiri Allahverdiyeva Nailə Rizvan qızıdır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb.
Eyni zamanda, SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəfin əmri ilə İnsan resursları şöbəsinin rəisi Səbinə Hüseynova SOCAR-ın "Fəxri Neftçi" Döş nişanı ilə təltif olunub. Bundan başqa, Ali Məktəbin Davamlı təhsil fakültəsinin dekanı Rövşən Budaqov, Rəhbərlik yanında aparat böyük mühəndis Tural İbrahimov və İngilis dili humanitar fənnlər mərkəzinin baş müəllimi Aynurə İbadova SOCAR-ın "Fəxri Fərmanı" ilə təltif ediliblər.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 16 avqust 2001-ci il Sərəncamına əsasən hər il “Əsrin müqaviləsi”nin imzalandığı tarix - sentyabrın 20-si Azərbaycan Respublikasında “Neftçilər Günü” peşə bayramı kimi qeyd olunur.
Əməkdaşlarımıza göstərdiyi etimada görə SOCAR prezidenti cənab Rövşən Nəcəfə BANM kollektivi adından təşəkkürümüzü bildiririk. Əməkdaşlarımızı ürəkdən təbrik edir, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq.

Allahverdiyeva Naila Rizvan gizi, head of the Information Technology Department of the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS), is one of the recipients of the Progress Medal, she has been awarded for her services in the development of the oil industry of Azerbaijan.
The President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, signed an Order in this regard.
By the order of SOCAR President Rovshan Najaf, Head of the Human Resources Department of BHOS, Sabina Huseynova, was awarded the "Honorary Oilman" badge from SOCAR.
Dean of the Faculty of Continuing Education of BHOS Rovshan Budagov, Chief Engineer of the Administration Office Tural Ibrahimov, and Head Teacher of the English Language and Humanities Centre Aynura Ibadova have been awarded the Certificates of Honour from SOCAR.
According to the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated August 16, 2001, the date of signing the Contract of the Century, September 20, is celebrated every year in the Republic of Azerbaijan as a professional holiday called “Oil Workers' Day”.
On behalf of the collective of Baku Higher Oil School, we would like to express our gratitude to the President of SOCAR, Mr. Rovshan Najaf, for the trust he has placed in our employees.