BANM-da “Mühasiblərin və Auditorların VIII Avrasiya Forumu” keçirilib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və Azərbaycanın Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyasının (APFM) birgə təşkilatçılığı ilə “Mühasiblərin və Auditorların VIII Avrasiya Forumu” keçirilib.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”nə həsr olunan Forumda Avropa və Asiya ölkələrinin peşəkar qurumlarının rəhbərləri, eləcə də 50-yə yaxın xarici və 400-ə yaxın yerli mütəxəssis iştirak edib.
Konfransda BANM-ın rektoru Elmar Qasımov, APFM-in sədri Nuriyyə Novruzova eləcə də Azərbaycan Respublikasının maliyyə nazirinin müavini Azər Bayramov, Naxçıvan Muxtar Respublikasının maliyyə naziri Həsən İsmayılov, Azərbaycan İqtisadçılar İttifaqının sədri, Beynəlxalq İqtisadçılar İttifaqının vitse-prezidenti, akademik Ziyad Səmədzadə, habelə IFAC-ın prezidenti Asmaa Resmouki və Rumıniya Maliyyə Auditorları Palatasının 1-ci vitse-prezidenti Liliana lonescu-Feleaga iştirak ediblər.
Yaşıl iqtisadiyyat, davamlı inkişaf və ekoloji dəyərlərin tətbiqi ilə bağlı aktual mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

BHOS hosts VIII Eurasian Forum of Accountants and Auditors
The VIII Eurasian Forum of Accountants and Auditors was jointly organized by the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) and the Association of Professional Financial Managers of Azerbaijan (APFM).
The event, dedicated to the “Green World Solidarity Year”, was attended by leaders of professional institutions from Europe and Asia, as well as about 50 foreign and 400 local specialists.
BHOS Rector Elmar Gasimov, APFM Chairperson Nuriya Novruzova, Deputy Minister of Finance of the Republic of Azerbaijan Azer Bayramov, Minister of Finance of the Nakhchivan Autonomous Republic Hasan Ismayilov, Chairman of the Union of Economists of Azerbaijan, Vice-President of the International Union of Economists, Academician Ziyad Samedzade, IFAC President Asmaa Resmouki, and 1st Vice President of Romania`s Chamber of Financial Auditors Liliana Ionescu-Feleaga took part in the work of the Forum. They exchanged views on topical issues related to green economy, sustainable development and application of environmental values.