BANM-ın 35 məzunu Dövlət Proqramını qazandı
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) 35 məzunu “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022–2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı”nın iştirakçısı adını qazandı!
Ölkə üzrə Dövlət Proqramının magistratura səviyyəsinə qəbul olanların 10 faizi BANM məzunlarıdır. Bu da Ali Məktəbin məzunlarının say nisbətinə görə ölkədə ən yüksək göstəricidir.
Diplomlarımızın beynəlxalq aləmdə tanınması və məzunlarımızın yüksək biliyə malik olması təhsilimizin keyfiyyətini nümayiş etdirir.
Məzunlarımız ABŞ, Böyük Britaniya, İsveçrə, Almaniya, İtaliya, Çin, Niderland, Sinqapur və Avstraliya universitetlərində təhsil alacaqlar.

35 BHOS graduates win State Program
35 graduates of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) have won the right to participate in the State Program for Education of Young People at Prestigious Higher Education Institutions of Foreign Countries for 2022-2026!
10 percent of those admitted to the Master's level of the State Program in the country are BHOS graduates. This is the highest indicator in the country in terms of the ratio of the number of university graduates to the winners of the State Program.
The international recognition of our diplomas and the high knowledge of our graduates demonstrate the quality of our education.
Our graduates will study at universities in the USA, Great Britain, Switzerland, Germany, Italy, China, the Netherlands, Singapore and Australia. 5 of them will study in top ten universities.