Elmar Qasımov dünyanın nüfuzlu universitetlərinə qəbul alan tələbə və məzunlarla görüşüb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Dövlət Proqramı, “Erasmus Mundus Birgə Magistr Dərəcələri”, Macarıstanda Təhsil. Hökumətlərarası Təqaüd Proqramı, eləcə də mübadilə proqramı çərçivəsində dünyanın nüfuzlu universitetlərinə qəbul alan tələbə və məzunlarla görüşüb. Görüşdə Dövlət Proqramı İdarəetmə Qrupunun rəhbəri Turan Topalova da iştirak edib.
Rektor xarici universitetlərdə təhsil almaq hüququ qazanan məzunlarımızı təbrik edib, öz tövsiyələrini verib. Vurğulayıb ki, xaricdə təhsil almaq həm böyük bir məsuliyyət, həm də Azərbaycanın zəngin mədəniyyətini, tarixini və dəyərlərini beynəlxalq arenada tanıtmaq üçün böyük fürsətdir. Məzunlara akademik mühitdə fəal və yeni biliklərə açıq olmalarını və davamlı olaraq özlərini təkmilləşdirmələrini tövsiyə edib.
Sonda Turan Topalova məzunların hər birinə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb, ölkəmizi xaricdə ən yaxşı şəkildə təmsil edəcəklərinə əminliyini ifadə edib.

Elmar Gasimov meets with students and graduates admitted to world's prestigious universities
Rector of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) Elmar Gasimov has met with students and graduates who have been admitted to the prestigious universities of the world within the framework of the State Program, Erasmus Mundus Joint Master Degrees, Education in Hungary. Intergovernmental Scholarship Program, and the exchange program.
Head of the State Program Management Group Turan Topalova also attended the meeting.
The rector congratulated BHOS graduates who had earned the right to study in foreign universities and gave them recommendations. He emphasized that “studying abroad is both a great responsibility and a great opportunity to promote the rich culture, history and values ​​of Azerbaijan in the international arena”. Elmar Gasimov advised the graduates to be active and open to new knowledge in the academic environment and to continuously improve themselves.
In the end, Turan Topalova wished success to the graduates in their future activities and expressed confidence that they would represent our country in the best way possible abroad.