BANM tələbələri DAAD təqaüdlərini qazanıb
Alman Akademik Mübadilə Xidməti (DAAD) SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələrinə Almaniyada təhsil və tədqiqat aparmaq üçün təqaüdləri təqdim edib. Onlar Ayşən Qurbanova, Rafiq Rafiqzadə, Fuad Tağıyev və Murad Şərifovdur.
Azərbaycan Texniki Universitetində (ATU) keçirilən tədbirdə çıxış edən Almaniyanın Azərbaycandakı səfiri Ralf Horlemann DAAD mübadilə xidmətinin ölkəmizlə dostluq əlaqələrinin qurulmasında böyük rol oynadığını bildirib.
Sonra Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) Tbilisi regional ofisinin rəhbəri Gebhard Reul çıxışında təşkilatın tələbə və elm adamlarının beynəlxalq mübadiləsini dünyada təşviq etdiyini vurğulayıb.
Daha sonra Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov təqaüdçülərə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

BHOS students receive scholarships from DAAD
Aishan Gurbanova, Rafiq Rafigzade, Fuad Tagiyev and Murad Sharifov, students of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS), have received scholarships from the German Academic Exchange Service (DAAD) to study and conduct research in Germany.
Speaking at the event held at Azerbaijan Technical University, German Ambassador to Azerbaijan Ralf Horlemann noted that DAAD played an important role in establishing friendly relations with our country.
Director of the Tbilisi Regional Office of DAAD Gebhard Reul emphasized in his speech that the Service promotes international exchange of students and scientists all over the world.
Speaking at the event, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov wished the scholarship holders success in their future endeavors.