Elmar Qasımov istehsalat təcrübəsində iştirak edəcək tələbələrlə görüşdü
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Ali Məktəbin istehsalat təcrübəsinə gedən tələbələri ilə görüşüb.
Rektor tələbələrə tapşırıq və tövsiyələrini verib. Ölkədə təhsil sahəsində yaradılan şəraitin gənclərə böyük imkanlar açdığını, eləcə də onlara nüfuzlu qurum və şirkətlərdə təcrübə keçmək hüququ qazandırdığını bildirib.
Ümumilikdə BANM-in Neft-qaz mühəndisliyi, Kimya mühəndisliyi, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, Biznesin idarə edilməsi və İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisaslarından 656 tələbə istehsalat təcrübəsi keçəcək.
Onlar SOCAR-ın 15 fərqli müəssisə və zavodunda, o cümlədən İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi, İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyi, Azərbaycan Respublikasının Kosmik Agentliyi (Azərkosmos), İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, Naxçıvan MR İqtisadiyyat Nazirliyi, “Paşa Sığorta” ASC, "AzerGold" QSC, “Kapital Bank”, “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” ASC, “Deloitte Azerbaijan”, bp, Unibank, “Avrora Qrup”, “Ernst & Young Holdings”, “Norm” ASC, “PMD Group” MMC, "AzəriMed" QSC, Okinava Elm və Texnologiya İnstitutu, “Emerson Process Management”, ATENAU LTD, “SAHA Robotik ve Teslimat Teknolojileri Anonim Şirketi”, Ceyranbatan Su Təchizat İdarəsi, “Expressbank” ASC, “Caspian Innovation Center” MMC kimi yerli və xarici qurum və şirkətlərdə təcrübə qazanacaqlar.

Elmar Gasimov meets with students who will participate in internship programs
Rector of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) Elmar Gasimov has met with BHOS students who are going to participate in internship programs. Elmar Gasimov gave useful instructions and recommendations to the students. He said that the conditions created in the field of education in the country open up great opportunities for young people, including the possibility to undergo on-the-job-training in prestigious organizations, institutions and companies.
In total, 656 BHOS students majoring in Petroleum Engineering, Chemical Engineering, Process Automation Engineering, Business Administration and Information Security will do internships at local and foreign institutions and companies, including 15 different enterprises and factories of SOCAR, Innovation and Digital Development Agency, Information Communication Technologies Agency, Space Agency of the Republic of Azerbaijan, Institute of Control Systems, Ministry of Economy of Nakhchivan AR, PASHA Insurance OJSC, AzerGold CJSC, Kapital Bank, International Bank of Azerbaijan JSC, Deloitte Azerbaijan, bp, Unibank, Aurora Group, Ernst & Young Holdings, Norm OJSC, PMD Group LLC, AzeriMed CSJC, Okinawa Institute of Science and Technology, Emerson Process Management, ATENAU LTD, Saha Robotics and Delivery Technologies Inc., Jeyranbatan Water Supply Department, Expressbank OJSC, Caspian Innovation Center LLC.