BANM tələbəsi magistraturaya qəbulda respublika üçüncüsü oldu
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbəsi magistraturaya qəbulda respublika üçüncüsü olub. BANM-in Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Taleh Qədimov magistraturaya II cəhd üzrə qəbul imtahanlarında 91.5 bal toplayıb.
Taleh 2019-cu ildə 655.5 balla qəbul olub. Təhsil aldığı müddət ərzində ən aktiv tələbələr sırasında öz yerini alıb. BANM-in yığma futbol komandasında, eləcə də basketbol komandasında iştirak edib.
Halliburton şirkətinin Yay təcrübə proqramında “Wireline Logging” sahəsi üzrə təcrübə keçəcək. İkiaylıq təcrübə proqramı isə iyulda başlayacaq.

BHOS student shows third highest result in republic in master's program entrance exams
Taleh Gadimov, a 5th year student at Baku Higher Oil School (BHOS), majoring in Petroleum Engineering, showed the third highest result (91.5 points) in the republic in the second attempt of the master's program entrance exams.
Taleh entered Baku Higher Oil School in 2019 with 655.5 points. He was one of the most active BHOS students. Taleh was a member of the soccer and basketball teams of Baku Higher Oil School. He will intern in Wireline Logging as part of Halliburton's summer internship program. The two-month internship program will begin in July.