Çinin Sian Şiyu Universitetinin rektoru BANM-də
Çin Xalq Respublikasının Sian Şiyu Universitetinin rektoru Chang Jıangın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub.
Qonaqlara kampusda yaradılan modern tədris şəraiti və tədqiqat mühiti ilə bağlı ətraflı məlumat verilib. Bir sıra laboratoriyalar, xüsusilə də Çinin “Huawei” şirkətinin Kompüter şəbəkələri laboratoriyası ilə tanışlıq olub.
Təhsil sahəsində əməkdaşlığın vacibliyinə toxunan rektor Elmar Qasımov qeyd edib ki, BANM-də təhsil ingilis dilindədir və buraya qəbul imtahanında ən yüksək bal toplayan abituriyentlər daxil olurlar. Məzunlar isə SOCAR-ın və ölkənin müxtəlif sənaye müəssisələrində çalışırlar.
Görüş zamanı həmçinin Azərbaycanla Çin arasında ikitərəfli münasibətlərin bütün sahələrdə müşahidə olunan inkişafı vurğulanıb.
Çinli qonaqlar BANM-də yaradılan şəraiti yüksək qiymətləndirərək əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi imkanlarından danışıb.  Sonda Bakı Ali Neft Məktəbi ilə Sian Şiyu Universiteti arasında əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.

Rector of Xi'an Shiyou University of China visits Baku Higher Oil School
A delegation led by Rector of Xi'an Shiyou University of the People's Republic of China Chang Jıang has visited the Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR.
The guests were given detailed information about the modern teaching conditions and research environment at the campus. They viewed the laboratories, including the Computer Networks Laboratory of the Chinese company "Huawei".
Touching on the importance of cooperation in the field of education, BHOS Rector Elmar Gasimov noted that classes are conducted in English at the university.  “The applicants who score highest in the entrance exam choose Baku Higher Oil School, and BHOS graduates work in various local industrial enterprises, including those of SOCAR.
The meeting highlighted the development of bilateral relations between Azerbaijan and China in all fields. The Chinese guests praised the facilities at BHOS and talked about the opportunities for developing cooperation.
The meeting concluded with the signing of a Memorandum of Understanding between Baku Higher Oil School and Xi'an Shiyou University.
In the end, Elmar Gasimov presented an Honorary Guest plaque to Rector of Xi'an Shiyou University Chang Jıang.