BANM-də Mühəndislər üçün biznes təhsili layihəsi başa çatıb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) və bp şirkətinin birgə təşkil etdiyi “Mühəndislər üçün biznes təhsili” layihəsinin növbəti kursu yekunlaşıb. Layihənin məqsədi mühəndislik ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrin liderlik və idarəetmə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və karyera imkanlarının genişləndirilməsidir.
Təlimlərdə iştirak üçün ölkənin müxtəlif universitetlərindən daxil olan 351 müraciətdən proqramın meyarlarına uyğun olan 72 tələbə seçilib. Kursun başa çatması ilə bağlı keçirilən tədbirdə BANM-in rektoru Elmar Qasımov, bp şirkətinin vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli və kursu uğurla başa vuran tələbələr iştirak ediblər. Layihənin uğurla tamamlandığını və əldə edilən nəticələrin yüksək olduğunu bildirən rektor Elmar Qasımov 2018-ci ildən etibarən davam edən layihədən 600-dən artıq tələbənin faydalandığını vurğulayıb. O, tələbələri təbrik edib, gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Bp şirkətinin vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli isə layihənin yaranma səbəbindən bəhs edib. Gənclər üçün dönüş nöqtəsi olduğunu, eləcə də gələcək karyeralarında böyük rol oynayacağını bildirib.
Qeyd edək ki, təlimdə Bakı Ali Neft Məktəbi ilə yanaşı, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU), Azərbaycan Texniki Universiteti (AZTU), Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti (AzMİU), Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU), Azərbaycan-Fransız Universiteti (UFAZ) və Milli Aviasiya Akademiyasının (MAA) tələbələri də iştirak ediblər.
Sonda təlimləri uğurla bitirən gənclərə Bakı Ali Neft Məktəbi və bp-nin birgə sertifikatları təqdim olunub.

The Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) has hosted a ceremony dedicated to the successful completion of the next "Business Education for Engineers" course , a joint project of BHOS and BP.
The project aims to develop leadership and management skills of engineering students, as well as to expand their career opportunities.
Out of 351 applications received from different universities across the country, 72 students who met the program criteria were selected to participate in the training.
The course completion ceremony was attended by BHOS Rector Elmar Gasimov, BP Vice President Bakhtiyar Aslanbayli, and the students who successfully completed the training.
Speaking at the event, BHOS Rector Elmar Gasimov emphasized the successful implementation of the project, noting that “more than 600 students have participated in it since 2018”. He congratulated the students and wished them success in their future activities.
BP Vice President Bakhtiyar Aslanbayli spoke about the reasons for creating the project. He stressed that “participation in the project is a turning point for young people, which will play an important role in their future careers”.
It should be noted that besides BHOS students, among the graduates of "Business Education for Engineers" course were students from the Azerbaijan State Oil and Industry University, Azerbaijan Technical University, Azerbaijan University of Architecture and Construction, Baku Engineering University, Azerbaijani-French University, and the National Aviation Academy.