BANM-in rektoru Gəncədə beynəlxalq elmi konfransda iştirak edib
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində keçirilən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr edilmiş “Beynəlxalq Bitki Sağlamlığı Günü: Dayanıqlı kənd təsərrüfatında bitki amili” mövzusunda respublika elmi-praktik konfransında iştirak edib.
Gəncə Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən konfransın iştirakçıları Ulu Öndərin Mərkəzin qarşısında yerləşən abidəsini ziyarət edib, önünə gül dəstələri düzüblər. Sonra Mərkəzin foyesində Aqrar Universitetin tələbələrinin əl işlərindən ibarət sərgiyə baxış keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin rektoru Zəfər Qurbanov Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinə (keçmiş Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı İnstitutu) diqqət və qayğısından bəhs edib. Rektor bildirib ki, Ümummilli Liderin ölkənin yеganə ali aqrar təhsil müəssisəsinə göstərdiyi diqqət və qayğı 20 ildən artıqdır ki, Prеzidеnt İlham Əliyеv tərəfindən ən yüksək səviyyədə davam еtdirilir.
Daha sonra Milli Məclisin Aqrar siyasət komitəsinin sədri Tahir Rzayev, Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, Bakı Slavyan Universitetinin rektoru Anar Nağıyev və digərləri çıxış ediblər.

BHOS rector participates in international scientific conference in Ganja
Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov participated in the Republican Scientific-Practical Conference on International Plant Health Day: the Plant Factor in Sustainable Agriculture dedicated to the 101st anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev held at the Azerbaijan State Agrarian University (ASAU).
The participants of the conference, held at the Ganja Heydar Aliyev Center, visited the monument to the Great Leader in front of the Center and laid flowers at it. Then, they viewed the exhibition of ASAU students’ handicrafts in the lobby of the Center.
Rector of Azerbaijan State Agrarian University Zafar Gurbanov spoke about the attention and care of Great Leader Heydar Aliyev towards Azerbaijan State Agrarian University (former Azerbaijan Agricultural Institute). The rector said that the attention and care shown by the National Leader to the country's only higher agricultural educational institution has been continued at the highest level by President Ilham Aliyev for more than 20 years.
Among speakers at the conference were Chairman of the Agrarian Policy Committee of the Milli Majlis Tahir Rzayev, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov, Rector of Baku Slavic University Anar Nagiyev and others.