İRİA-nın sədri BANM-in qadın tələbələri ilə görüşdü
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) "Ladies lead Students Chapter” layihəsi çərçivəsində növbəti görüş baş tutub. Bu dəfə layihənin qonağı İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) sədri İnarə Vəliyeva olub.
Azərbaycan cəmiyyətində qadınların rolundan danışan BANM-in rektoru Elmar Qasımov bildirib ki, layihə çərçivəsində rəhbər vəzifələrdə çalışan qadınlarla tələbələrin görüşləri təşkil edilir. İştirakçıların fəallığını yüksək qiymətləndirən rektor bu layihənin tələbələrə faydasından danışıb.
Daha sonra İRİA-nın sədri İnarə Vəliyeva ölkəmizin bütün sahələrdə inkişafına qadınların öz töhfəsini verdiyini diqqətə çatdırıb. O, karyerasında keçdiyi inkişaf yolundan bəhs edib və uğur hekayəsini gənclərlə bölüşüb.

The Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) has held a regular meeting within the framework of "Ladies lead Students Chapter" project. This time the guest of the project was Chairperson of the Innovation and Digital Development Agency (IRIA) Inara Valieva.
Speaking about the role of women in Azerbaijani society, BHOS Rector Elmar Gasimov noted that meetings between women working in leadership positions and students are organized regularly within the project. Talking about the benefits of "Ladies lead Students Chapter" project for students, the Rector stressed that “it is praiseworthy that young people participate actively in this project”.
In her speech, IRIA Chairperson Inara Valieva highlighted the contribution of women to the development of our country in all spheres. She talked about her career path and shared her success story.