“Təhsilin İnkişafında İnnovativ Metodlar II” müsabiqəsinin qalibi Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri oldu
Elm və Təhsil Nazirliyi, Təhsilin İnkişafı Fondunun təşkilatçılığı və “Lenovo Global Technology Azerbaijan” MMC-nin tərəfdaşlığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş “Təhsilin inkişafında innovativ metodlar II” müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov bu müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsədin Ulu Öndərin elmə, təhsilə və gənclərə qayğısını rəhbər tutaraq, tələbələrin təhsilin inkişafına töhfə verəcək ideyalarının dəstəklənməsi olduğunu bildirib.
Sonra Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov qalib tələbələri təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıb. Belə müsabiqələrin tələbələrin gələcək həyatında xüsusi əhəmiyyətindən danışıb. Daha sonra qaliblər mükafatlandırılıb. I yerin qalibləri “Olympus” təqdimatı ilə Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri Tamerlan Ağayev və Əkbər Bünyadzadə olub. III yerin qalibləri də Bakı Ali Neft Məktəbi tələbələridir. Onlar “Cücələrim” təqdimatı ilə Aydan Eyvazova, Fidan Ağakişiyeva və Nübar Həsənquliyevadır.

Students of Baku Higher Oil School become winners of ‘Innovative Methods in Education Development II’ competition
An awarding ceremony has been held for the winners of the “Innovative Methods in Education Development II” competition dedicated to the 101st birth anniversary of National Leader Heydar Aliyev. The competition was organized by the Education Development Fund of the Ministry of Science and Education in partnership with Lenovo Global Technology Azerbaijan LLC.
Speaking at the event, Chairman of the Board of the Education Development Fund, Elnur Nasibov, said that the main objective of this competition is to support students’ ideas that will contribute to the development of education, guided by the care shown to science, education, and youth by the Great Leader.
Then, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov congratulated the winning students and wished them success. The rector talked about the special significance of such competitions in the future life of students.
The speeches were followed by the awarding of the winners.
BHOS students Tamerlan Aghayev and Akbar Bunyadzadeh won the 1st place with their presentation “Olympus”. The third place was also taken by BHOS students. They were Aidan Eyvazova, Fidan Agakishiyeva and Nubar Hasanguliyeva with the presentation “Cücələrim”.