II BANM Biznes Forumu keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr edilmiş II BANM Biznes Forumu keçirilib.
“Biznesdə dəyişən idarəetmə yanaşmaları” mövzusundakı tədbirdə çıxış edən BANM-in rektoru Elmar Qasımov bildirib ki, bu forum sürətlə dəyişən dövrdə biznes və təhsilin sıx əlaqələrini, çağırışlara cavab vermək üçün fərqli yanaşmaları, təhsil müəssisələrinin prosesə hazırlığını müzakirə etmək, yeni ideyalar barədə fikir mübadiləsi aparmaq üçün faydalı platformadır.
Sonra Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Natiq Həsənov “Kiçik və orta biznesdə (KOB) strateji idarəetmə:dayanıqlı və innovativ inkişaf” mövzusunda çıxış edib. Natiq Həsənov onu da vurğulayıb ki, artıq bir neçə dəfə BANM-in layihələri KOBİA-nın qrantını qazanıb.
Biznes Forumda “ALPHA Coaching & Consulting” şirkətinin idarəedici partnyoru Elçin Əzimli, “SAT Group”un həmtəsisçisi Anar Bayramov, “Center of Agile Communications” şirkətinin təsisçisi Anar Rüstəmov və Dünya Bankının Maliyyə və özəl sektorun inkişafı üzrə məsləhətçisi Ramil Məhərrəmov maraqlı təqdimatlar edib, təcrübələrini bölüşüblər. Sonda Bakı Ali Neft Məktəbinin Biznesin idarə olunması kafedrasının müdiri Altay İsmayılov forumun nəticələrinə dair çıxış edib.
Daha sonra iştirakçılar Bakı Ali Neft Məktəbində keçirilən “Sabahın alimləri” XIII Respublika Müsabiqəsinin final mərhələsinin sərgisi ilə tanış olublar.

II BHOS Business Forum held
Baku Higher Oil School (BHOS) has hosted the II BHOS Business Forum dedicated to the 101st birth anniversary of National Leader Heydar Aliyev.
Speaking at the event, held under the theme "Adapting to Changes in Management Approaches in Business", BHOS Rector Elmar Gasimov said that “this forum is a useful platform to discuss the close connection between business and education, different approaches to responding to challenges, and the readiness of educational institutions for the process in a rapidly changing era, as well as to exchange new ideas.”
Then, Deputy Chairman of the Board of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) Natig Hasanov spoke on the topic "Strategic Management in Small and Medium Business: Sustainable and Innovative Development". Natig Hasanov emphasized that “BHOS projects have won KOBİA grants several times.”
Managing Partner of ALPHA Coaching & Consulting Elchin Azimli, Co-Founder of SAT Group Anar Bayramov, Founder of Center of Agile Communications Anar Rustamov, and Advisor on Finance and Private Sector Development of the World Bank Ramil Maharramov made interesting presentations and shared their experience at the business forum.
At the end of the event, Head of the Business Administration Department of BHOS Altay Ismayilov spoke on the results of the forum.
After the forum, the participants visited the exhibition dedicated to the Final Stage of the XIII Republic Competition "Scientists of Tomorrow" held at Baku Higher Oil School.