Bakı Ali Neft Məktəbi FİSO Olimpiadasının seçim turunun mükafatlandırma tədbirinə ev sahibliyi edib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) FİSO Olimpiadasının riyaziyyat və ingilis dilləri üzrə Azərbaycan seçim turunun mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Azərbaycanın müxtəlif bölgələrindən şagirdlərin iştirak etdiyi tədbirdə “Global Olympiad Center”in (GOC) direktoru Xəyal İbrahimzadə iştirakçıları salamlayaraq tədbirin mükafatlandırma ilə yanaşı, gələcəyin parlaq ulduzlarını təbrik etmək və onlara dəstək olmaq baxımından da əhəmiyyətini vurğulayıb.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov rəhbərlik etdiyi ali təhsil müəssisəsinin belə əhəmiyyətli tədbirin ev sahibi olmasından məmnunluğunu ifadə edərək şagirdləri təbrik edib və onlara FİSO-nun final mərhələsində uğurlar arzulayıb. Şagirdlərin səylərini yüksək qiymətləndirən rektor bu yarışda göstərdikləri bacarıq və həvəs ilə nümunə olduqlarını bildirib.
Tədbir şagirdlərin müxtəlif kateqoriyalarda əldə etdikləri medallarla mükafatlandırılması ilə davam etdirilib.
Qeyd edək ki, FİSO Olimpiadasının final mərhələsi bu il Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) Dubay şəhərində keçiriləcək. İyunun 22-26 tarixləri arasında təşkil ediləcək bu nüfuzlu tədbirdə, 36 ölkədən gələn iştirakçılar bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirəcəklər.

Baku Higher Oil School hosts awarding ceremony for winners of qualifying round of FISO Olympiad
The Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) has hosted an awarding ceremony for the winners of the Azerbaijani qualifying round in Mathematics and English of the FISO Olympiad.
Speaking at the event, which was attended by students from different regions of Azerbaijan, Director of the Global Olympic Center (GOC) Hayal Ibrahimzade welcomed the audience and said: "Holding this ceremony is very important, because by congratulating and awarding the winners, we provide support to future stars".
Speaking at the ceremony, BHOS Rector Elmar Gasimov expressed satisfaction with the fact that such an important event was being held at Baku Higher Oil School. The rector congratulated the students and wished them success in the final stage of FISO. Elmar Gasimov emphasized that the students achieved the victory due to the exemplary skills and enthusiasm they showed in the competition.
The event continued with awarding the students with medals won in various categories.
The final stage of the FISO Olympiad will be held this year in Dubai, the United Arab Emirates (UAE). Participants from 36 countries will demonstrate their knowledge and skills at this prestigious event, which will take place from 22 to 26 June.