Bakı Ali Neft Məktəbi RFO-nun informatika fənni üzrə yarımfinalına ev sahibliyi edib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilən Respublika fənn olimpiadalarının (RFO) informatika fənni üzrə yarımfinal turuna ev sahibliyi edib.
İki gün keçirilən yarımfinal turunun ilk günündə 8-9-cu sinif şagirdləri, ikinci günündə isə 10-11-ci sinif şagirdləri yarışıblar. Bakı Ali Neft Məktəbində imtahanda iştirak edən şagirdlərin sayı 300 nəfərə yaxın olub.
Yarışların açılışında çıxış edən Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov şagirdlərə uğurlar arzulayaraq belə möhtəşəm tədbirin rəhbərlik etdiyi ali təhsil müəssisəsində keçirilməsindən məmnunluğunu ifadə edib. Rektor informatika fənninin vacib fənlərdən olduğunu, bu fənn üzrə bir çox olimpiada qalibinin Bakı Ali Neft Məktəbini seçdiyini və onların burada peşəkar kadr kimi yetişdiklərini vurğulayıb.
Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutunun direktor müavini Fuad Qarayev ev sahibliyi üçün Bakı Ali Neft Məktəbinin rəhbərliyinə təşəkkür edərək gələcəkdə də bir çox layihələrin burada keçiriləcəyinə əminliyini bildirib.

Baku Higher Oil School hosts semi-finals of Republican Subject Olympiad in Informatics
The Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) has hosted the semi-finals of the Republican Subject Olympiad in Informatics.
8/9th graders competed on the first day of the two-day semifinals, while 10/11th graders competed on the second day. A total of about 300 pupils participated in the competitions.
Speaking at the opening ceremony of the competitions, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov wished success to the participants and expressed satisfaction with the fact that such a grandiose event was being held in the higher education institution he headed. The rector emphasized that “Informatics is one of the most important academic subjects, and many winners of Olympiads in this subject chose Baku Higher Oil School, which nurtured them as professionals”.
Deputy Director of the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan Fuad Garayev thanked the leadership of Baku Higher Oil School for providing the venue for the competitions and expressed confidence that many projects would be realized at BHOS in the future.