İzmir Katip Çələbi Universitetinin rektoru Bakı Ali Neft Məktəbində olub
Türkiyənin İzmir Katip Çələbi Universitetinin rektoru Saffet Köse SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində olub.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov öncə Ali Məktəbin kampusunu gəzən qonağa burada yaradılan müasir tədris şəraiti, tədqiqat mühiti, tələbə və məzunların uğurları barədə məlumat verib. İzmir Katip Çələbi Universiteti ilə BANM arasındakı əməkdaşlığa toxunan Elmar Qasımov əlaqələrin daha da genişlənməsinin vacibliyini vurğulayıb.
Saffet Köse isə Bakı Ali Neft Məktəbinin uğurlarını yüksək qiymətləndirib.
Sonda İzmir Katip Çələbi Universitetinin rektoru Saffet Köseye Bakı Ali Neft Məktəbinin “Fəxri qonaq” plaketi təqdim olunub.
Qeyd edək ki, bu günədək Bakı Ali Neft Məktəbinin 5 tələbəsi, 3 müəllimi “Erasmus+KA171”, həmçinin universitetlərarası mübadilə proqramı ilə İzmir Katip Çələbi Universitetində, o ali təhsil müəssisəsindən isə 11 müəllim və 1 tələbə Bakı Ali Neft Məktəbində təcrübə keçib.

During the tour of the university campus, BHOS Rector Elmar Gasimov informed the guest about the modern teaching conditions and research environment created at the university, as well as about the achievements of BHOS students and graduates.
Speaking about the cooperation between İzmir Katip Çelebi University and BHOS, Elmar Gasimov emphasized the importance of further expansion of relations.
In his turn, Saffet Köse praised the successes achieved by Baku Higher Oil School.
At the end, Rector of İzmir Katip Çelebi University Saffet Köse was presented with a plaque "Guest of Honor" of Baku Higher Oil School.
It should be noted that within the framework of Erasmus+KA171 and Inter-University Exchange programs, 5 students and 3 teachers of Baku Higher Oil School undertook internships at İzmir Katip Çelebi University, and 11 teachers and 1 student of İzmir Katip Çelebi University did internships at Baku Higher Oil School.