“Technip Energies” şirkəti Bakı Ali Neft Məktəbində təqdimat etdi
“Technip Energies” şirkətinin nümayəndələri Bakı Ali Neft Məktəbində “Texnoloji biliklərin ötürülməsi” proqramı (Master Technology Transfer Program 2024) ilə bağlı məlumat sessiyası keçiriblər.
Tədbirdə Bakı Ali Neft Məktəbi ilə yanaşı, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti və Azərbaycan-Fransız Universitetinin yuxarı kurs tələbələri də iştirak ediblər.
Məlumat sessiyasında çıxış edən “Technip Energies” şirkətinin Bakı ofisinin Texniki meneceri Salvatore Carotenuto şirkətin fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdiyi layihələr barədə məlumat verib.
Şirkətin Biznes interfeysi üzrə analitiki, Bakı Ali Neft Məktəbinin məzunu Elgün Yusifov şirkətdəki karyera yolundan danışaraq “Texnoloji biliklərin ötürülməsi” proqramı barədə məlumat verib və 2019-cu ildən həyata keçirilməyə başlanılan bu proqramın ilk məzunu olaraq təcrübəsini bölüşüb.
Tədbirdə çıxış edən Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov tələbələri şirkətin təqdim etdiyi bu imkandan yararlanmağa və proqramda fəal iştirak etməyə çağırıb. Rektor BANM məzunlarının “Technip Energies” şirkətində uğurla fəaliyyətinin qürurverici olduğunu vurğulayıb.

Representatives of Technip Energies held an information session on the Master Technology Transfer Program 2024 at Baku Higher Oil School (BHOS).
Senior students of Azerbaijan State Oil and Industry University and Azerbaijani-French University also attended the event.
Speaking at the session, Salvatore Carotenuto, a technical manager at the Baku Office of Technip Energies, informed the students about the activities and projects of the company.
Talking about his career path in the company, Elgun Yusifov, a business interface analyst at Technip Energies, BHOS graduate, informed the students about the Master Technology Transfer Program. As the first graduate of this program, which started in 2019, he also shared his experience of participating in it.
Speaking at the event, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov urged the students to take advantage of the opportunities offered by the company and to actively participate in the Master Technology Transfer Program. Elmar Gasimov emphasized that “Baku Higher Oil School is proud that its graduates are successfully working in Technip Energies”.