Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri beynəlxalq elmi-praktik konfransın I dərəcəli diplomuna layiq görülüblər
Rusiya Federasiyasının Tümen Sənaye Universitetinin təşkilatçılığı ilə Sənaye Texnologiyaları və Mühəndislik İnstitutunun 15 illiyinə həsr olunmuş D.İ. Mendeleyev adına beynəlxalq elmi-praktik konfrans keçirilib.
Bakı Ali Neft Məktəbinin Kimya mühəndisliyi ixtisasının 3-cü kurs tələbələri Şamil Fərzalızadə və Elnur İslamov bu konfransda “Tullantı sularının təmizlənməsində gələcək tətbiq üçün PSI və onun törəmələrinin sintezi” (Synthesis of PSI and its derivatives for the future application in wastewater treatment) mövzusu ilə uğurla çıxış edərək birinci dərəcəli diplomla təltif olunublar.
Tələbələrin elmi rəhbəri BANM-in Kimya mühəndisliyi kafedrasının müəllimi, kimya üzrə fəlsəfə doktoru Aysel Məmmədovadır. Konfransın materialları www.elibrary.ru saytında Rusiyanın Elmi Sitat İndeksinin (RSCI) məlumat bazasına yerləşdiriləcək.

Students of Baku Higher Oil School awarded with I Degree Diploma of International Scientific and Practical Conference
The D. I. Mendeleev International Scientific and Practical Conference dedicated to the 15th anniversary of the Institute of Industrial Technologies and Engineering was held with the organizational support of the Tyumen Industrial University of the Russian Federation.
Shamil Farzalizade and Elnur Islamov, 3rd year students of Baku Higher Oil School majoring in Chemical Engineering, made a successful presentation on “Synthesis of PSI and its derivatives for the future application in wastewater treatment” at the conference and were awarded a First Degree Diploma.
The scientific supervisor of these students is Aysel Mamedova, a teacher at the Chemical Engineering Department of BHOS, PhD in Chemistry.
The conference proceedings will be posted at www.elibrary.ru in the Russian Science Citation Index (RSCI) database.