Bakı Ali Neft Məktəbində Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il qeyd olundu
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə bayram tədbiri keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən BANM-in rektoru Elmar Qasımov qarşıdan gələn bayramlar münasibətilə kollektivi və tələbələri təbrik edərək onlara yeni ildə yeni uğurlar arzulayıb.
Rektor Azərbaycan xalqının xilaskarı, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinin qeyd olunduğu bu ilin onun layiqli davamçısı Ali Baş Komandan İlham Əliyevin üçrəngli bayrağımızı Xankəndidə ucaltdığı, ərazi bütövlüyümüzün bərqərar olduğu, böyük qələbə sevinci yaşadığımız il kimi də tarixə yazıldığını xatırladıb və gənclərə tariximizi unutmamağı, onu dərindən öyrənməyi tövsiyə edib.
O, yola salmaqda olduğumuz ilin Bakı Ali Neft Məktəbi üçün də uğurlu olduğunu vurğulayaraq növbəti ildə də nailiyyətlərin davam etdiriləcəyinə əminliyini bildirib.

Baku Higher Oil School marks Day of Solidarity of World Azerbaijanis and New Year
The Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) has held a festive event to celebrate the Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year.
Speaking at the event, BHOS Rector Elmar Gasimov congratulated the employees and students of the university on the upcoming holidays and wished them success in the new year.
“This year, marking the 100th anniversary of the birth of the savior of the Azerbaijani people, National Leader Heydar Aliyev, will go down in history as the year when his worthy successor, Commander-in-Chief Ilham Aliyev raised the Azerbaijani tricolor over the city of Khankendi and thereby restored the territorial integrity of our country. It was this year that we experienced the great joy of victory. Our youth should not forget the history of their country. Therefore, I recommend young people to study the history of Azerbaijan in depth."
Elmar Gasimov emphasized that the outgoing year was successful for Baku Higher Oil School and expressed confidence that the university will continue to achieve new successes next year.