BP-nin vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli BANM-in baş müəllimi oldu
Uzun müddət BP Exploration şirkətində müxtəlif vəzifələrdə çalışan və hal-hazırda həmin şirkətdə Azərbaycan, Gürcüstan, Türkiyə regionunda xarici əlaqələr və strategiya üzrə vitse-prezidenti vəzifəsini tutan, beynəlxalq münasibətlər üzrə mütəxəssis Bəxtiyar Aslanbəyli Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İngilis dili və humanitar fənlər mərkəzinin baş müəllimi vəzifəsinə təyin olunub və tələbələrə “Enerji geosiyasəti” fənnini tədris edir.
Bəxtiyar Aslanbəyli 1976-cı ildə Bakıda anadan olub. 1993-1997-ci illərdə bakalavr təhsilini Bakı Dövlət Universitetində alıb, Beynəlxalq münasibətlər və beynəlxalq hüquq fakültəsini bitirib. 1999-cu ildə həmin fakültənin magistr pilləsini bitirib. Magistraturada oxuduğu dövrdə Elm və təhsil mərkəzi “Təfəkkür” Universitetinin hüquq elmləri kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışıb. 1998-ci ildən “PricewaterhouseCoopers” şirkətində vergi üzrə məsləhətçi, 2002-ci ildən isə BP Exploration şirkətinin Vergilər şöbəsində vergilər üzrə analitik vəzifəsində çalışmağa başlayıb. 2002-2015-ci illər ərzində BP şirkətinin müxtəlif departamentlərində analitik, vergilər üzrə məsləhətçi, şöbə müdiri, region üzrə menecer vəzifələrini tutub. 2015-ci ilin sentyabr ayından həmin şirkətin Azərbaycan, Gürcüstan, Türkiyə regionunda xarici əlaqələr və strategiya üzrə vitse-prezidenti vəzifəsinə təyin olunub. Eyni zamanda, 2006-cı ildən indiyədək Bakı Dövlət Universitetinin Diplomatiya və müasir inteqrasiya prosesləri kafedrasının müəllimi vəzifəsində çalışır.
Bəxtiyar Aslanbəyli 2015-ci ilin noyabr ayından Bakı Ali Neft Məktəbinin İngilis dili və humanitar fənlər mərkəzində əvəzçilik üzrə baş müəllim vəzifəsində çalışır.

Bakhtiyar Aslanbayli, International Relations Expert having extensive professional experience serving at various positions at BP and now Communications, External Affairs, Strategy & Region Vice President was recently appointed Senior Lecturer of Baku Higher Oil School (BHOS) English Language and Humanitarian Disciplines Center where he will be responsible for teaching Energy Geopolitics course.
Bakhtiyar Aslanbayli was born in 1976 in Baku. He got his Bachelor’s degree on International Relations and International Law in 1997 from Baku State University (BSU) leading to the Master’s degree on the same major in 1999. During his graduate studies he was also working for Tafakkur University serving as a Lecturer at Law Department. He started to work for PricewaterhouseCoopers as tax consultant in 1998 and joined BP since 2002 serving as tax and customs manager, head of department and regional manager, and was appointed Communications, External Affairs, Strategy & Region Vice President in Sep. 2015. Meanwhile, he is working as a lecturer for Diplomatics and Modern Integration Processes Department of BSU.
Bakhtiyar Aslanbayli joined the BHOS team in Nov.2015, as Senior Lecturer of English Language and Humanitarian Disciplines Center.