Bakı Ali Neft Məktəbi İtaliyanın Genuya Universiteti ilə əməkdaşlıq edəcək
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) ilə İtaliyanın Genuya Universiteti arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi BANM-in rektoru Elmar Qasımov və İtaliyanın Genuya Universitetinin Mülki, Kimya və Ətraf mühit mühəndisliyi kafedrasının professoru Agostino Bruzzone imzalayıb.
Memorandum müəllim, professor, tədqiqatçı, əməkdaş və tələbələrin mübadiləsi, bakalavriat, magistratura və doktorantura proqramlarının həyata keçirilməsi, birgə diplom və ya ikili dərəcə proqramlarının reallaşdırılması, əməyin mühafizəsi, təhlükəsizlik və ətraf mühitin idarə edilməsi aspektlərini özündə əks etdirən magistratura proqramının həyata keçirilməsi və digər məsələləri nəzərdə tutur.

Baku Higher Oil School to cooperate with Italian University of Genoa
A Memorandum of Understanding has been signed between the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) and the Italian University of Genoa.
The document was signed by BHOS Rector Elmar Gasimov and Professor of the Civil, Chemical and Environmental Engineering Department of the University of Genoa Agostino Bruzzone.
The Memorandum provides for the exchange of teachers, professors, researchers, employees and students, the implementation of bachelor's, master's and doctoral programs, the realization of joint diploma or dual-degree programs, the implementation of a master's program including the aspects of occupational health, safety and environmental management, etc.