Çin universitetinin nümayəndə heyəti Bakı Ali Neft Məktəbində
Çinin Cənub-Qərb Neft-Qaz Universitetinin nümayəndə heyəti və Neft-Qaz İnstitutunun rəhbəri SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində olub.
Ali Məktəbin kampusunu gəzən nümayəndə heyəti buradakı tədris şəraiti, maddi-texniki baza, sosial infrastruktur və tədqiqat mühiti ilə yaxından tanış olub.
Nümayəndə heyəti ilə keçirilən görüşdə BANM-in Tədris və elmi işlər üzrə prorektoru Sevda Zərgərova yüksək keyfiyyətli tədris üçün yaradılan şərait, innovasiyaların təhsildə tətbiqi, qəbul prosesi, tələbə və məzunların uğurları, mübadilə proqramları barədə məlumat verərək əməkdaşlıq imkanlarından bəhs edib.
BANM-in Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin rəisi Könül Məhərrəmova Bakı Ali Neft Məktəbinin Çin ali təhsil müəssisələri ilə əlaqələrinə, burada bir neçə çinli tələbənin təhsil aldığına toxunaraq Cənub-Qərb Neft-Qaz Universiteti ilə də birgə əməkdaşlığın, müəllim və tələbə mübadiləsinin qarşılıqlı faydalı olacağına əminliyini bildirib.
Çin universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin rəisi Dai Lei Çinin ikinci ən böyük neft universiteti ilə Bakı Ali Neft Məktəbi arasında bir çox istiqamətlərdə əməkdaşlıq yaradıla biləcəyini, əməkdaşlıq istiqamətlərini əks etdirən Anlaşma Memorandumunun hazırlanmasının vacibliyini vurğulayıb.

The delegation of China's Southwest Petroleum University and the head of the China University of Petroleum have visited the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS).
As part of the visit, the delegation toured the campus of Baku Higher Oil School in order to familiarize themselves with the teaching conditions, material and technical base, social infrastructure and research environment created at the university.
At the meeting with the delegation, BHOS Vice-Rector for Education and Scientific Affairs Sevda Zargarova spoke about the conditions created at the university to ensure high-quality education, the application of innovations in the education process, the admission process, the achievements of students and graduates, exchange programs, and the opportunities for cooperation.
Head of the International Relations Department of BHOS Konul Maharramova spoke about Baku Higher Oil School's relations with Chinese higher education institutions. She noted that several Chinese students are studying at BHOS. Konul Maharramova expressed confidence that the cooperation with Southwest Petroleum University and the implementation of teacher/student exchange programs will be mutually beneficial.
Head of the International Relations Department of the Chinese University Dai Lei emphasized the importance of preparing a Memorandum of Understanding that would outline the directions of cooperation between China's second largest petroleum university and Baku Higher Oil School.