Bakı Ali Neft Məktəbi ən yüksək keçid balı ilə yenə liderdir
Dövlət İmtahan Mərkəzinin 2023/2024-cü tədris ili üçün açıqladığı Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinə yerləşdirmənin nəticələrinə əsasən, ölkə üzrə ən yüksək keçid balı SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) ixtisasına qeydə alınıb.
Ali Məktəbin İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasında dövlət sifarişi üzrə keçid balı 673,3 olub ki, bu da ölkə ali təhsil müəssisələri arasında ən yüksək keçid balıdır.
Liderliyini qoruyan BANM digər ixtisasları üzrə də keçid balına görə ilk sıralardadır.
Bu il BANM-in dövlət sifarişi ilə Kompüter mühəndisliyi ixtisası üzrə keçid balı 659,7, Kimya mühəndisliyi ixtisasına keçid balı 646,5, Biznesin idarə edilməsi ixtisasına 640,1, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasına 635,6, Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasına isə 621 bal olub.

Baku Higher Oil School continues to lead with the highest passing score
According to information on “The results of admission to higher education institutions of the Republic of Azerbaijan in the 2023/2024 academic year, announced by the State Examination Center”, the highest passing score in the country was recorded for the specialty of the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS).
Thus, the passing score for the Information Security specialty of BHOS (state order-based education) was 673.3, which is the highest passing score among the country's higher education institutions.
BHOS has also maintained its leadership in passing scores for other specialties.
Thus, this year the passing score for the Computer Engineering specialty of BHOS (state order-based education) was 659.7, the passing score for the Chemical Engineering specialty was 646.5, Business Administration – 640.1, Process Automation Engineering - 635.6, Petroleum Engineering – 621.