Bakı Ali Neft Məktəbi ilə Heriot-Vatt Universiteti arasında yeni əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub
Bu günlərdə SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov, SOCAR-ın İnsan resursları departamentinin rəis müavini Elnur Hüseynov və BANM-in Karyera və tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Lətifə Nəsibova Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Edinburq şəhərində səfərdə olublar.
Səfər çərçivəsində onlar Heriot-Vatt Universitetinin rektoru professor Riçard Villiams, Geoenerji Mühəndisliyi İnstitutunun Tədris işləri üzrə baş direktoru Şəms Asgar ilə görüş keçirib, həmçinin universitetin Robotarium və mühəndislik üzrə tədris laboratoriyaları ilə tanış olublar.
Görüşlərdə BANM ilə Heriot-Vatt Universiteti arasında həyata keçirilmiş uğurlu əməkdaşlıq təcrübəsindən bəhs edilib, əməkdaşlığın yeni istiqamətlərdə davam etdirilməsi niyyəti ifadə olunub. Bu xüsusda Heriot-Vatt Universitetinin kurrikulumu əsasında Bakı Ali Neft Məktəbində Bərpaolunan enerji mühəndisliyi üzrə magistratura səviyyəsində birgə diplom proqramının həyata keçirilməsi müzakirə edilib və ilkin razılıq əldə olunub.
Eyni zamanda BANM-də Heriot-Vatt Universitetinin kurrikulumu əsasında tədris olunan Neft-qaz mühəndisliyi proqramının yeni trendlər əsasında təkmilləşdirilməsi imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Rector of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) Elmar Gasimov, Deputy Head of Human Resources Department of SOCAR Elnur Huseynov and Head of Career and Student Affairs Department of BHOS Latifa Nasibova went on a working trip to Edinburgh, UK.
As part of the visit, they had a meeting with Rector of Heriot-Watt University Prof. Richard Williams and Director General for Educational Affairs of Geoenergy Engineering Institute Shams Asgar, and also got acquainted with the university's Robotarium and engineering teaching laboratories.
During the meetings, the successful experience of cooperation between BHOS and Heriot-Watt University was discussed, and the intention to continue cooperation in new areas was expressed.
Specifically, the implementation of a joint master's degree diploma program in renewable energy engineering at Baku Higher Oil School based on the curriculum of Heriot-Watt University was discussed and a preliminary agreement was reached.
At the same time, opinions were exchanged on the possibilities of improving the Oil and Gas Engineering program implemented at BHOS based on the curriculum of Heriot-Watt University.