Bakı Ali Neft Məktəbinin Dyuk Universiteti ilə birgə Məzun Günü keçirilib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) təşkilatçılığı, layihələri idarəetmə sahəsində aparıcı beynəlxalq təlim şirkəti olan “TwentyEighty Strategy Execution” şirkətinin texniki dəstəyi ilə həyata keçirilən ABŞ-nin Dyuk Universitetinin Peşəkar Layihə Menecmenti sahəsi üzrə xüsusi beynəlxalq təlim proqramının (Layihələrin İdarəedilməsi Məktəbi - SPM) növbəti Məzun Günü keçirilib.
Tədbirdə SOCAR prezidentinin müşavirləri Aygün Hüseynova, Ziba Mustafayeva, bp şirkətinin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli, Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, proqramın məzunları və onların ailə üzvləri iştirak ediblər.
Tədbirin açılışında çıxış edən BANM-in rektoru Elmar Qasımov məzunları təbrik edərək bildirib ki, Ali Məktəb ingilisdilli yüksəkixtisaslı, mühəndis kadrlar hazırlamaqla yanaşı, bu cür beynəlxalq səviyyəli təlim proqramlarını da yüksək səviyyədə həyata keçirir. O, Bakı Ali Neft Məktəbinin belə təlimlərə təşkilatçılıq etməsini qürurverici adlandıraraq vurğulayıb ki, bu layihə beynəlxalq səviyyəli mütəxəssislər yetişdirməkdə əhəmiyyətli rola malikdir. Rektor uğurla həyata keçirilən Layihələrin İdarəedilməsi Məktəbinin indiyədək 240 nəfər məzunu olduğunu və onların müxtəlif yüksək vəzifələrdə çalışdıqlarını əlavə edib.
Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin rektoru vəzifəsini icra edən, Layihələrin İdarəedilməsi Məktəbinin məzunu Zəfər Qurbanov çıxışında bu proqramın əhəmiyyətindən bəhs edərək faydalı bilik və bacarıqların əldə olunduğunu, burada öyrədilənlərin uğurla tətbiq olunacağını vurğulayıb.
Tədbirdə çıxış edən bp-nin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli məzunları təbrik edərək onlara uğurlar arzulayıb. O, Bakı Ali Neft Məktəbinin bu layihəni uğurla həyata keçirməsinin qürurverici olduğunu vurğulayaraq proqramın iştirakçıların peşəkar karyeralarına böyük töhfə verəcəyinə əminliyini bildirib.
Daha sonra məzunlardan “Azercell Telecom”un Təchizat zəncirinin idarəedilməsi şöbəsinin direktoru Azər Kərimov və GL Tağıyev Əməliyyat Şirkətinin əməliyyat meneceri Ramin Quliyev çıxış edərək Layihələrin İdarəedilməsi Məktəbi çərçivəsində əldə etdikləri yeni biliklərin onların peşəkarlıqlarının yüksəlməsinə faydalı praktiki töhfələr verdiyini bildiriblər.
Tədbirin sonunda iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, budəfəki proqramdan İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutu (ARTİ),“Azərcell Telekom”,“Xalq Bank” "Azərsu" Açıq Səhmdar Cəmiyyəti, “Rabitəbank” ASC, bp, “Paşa Həyat Sığorta”, GL Tağıyev Əməliyyat Şirkəti, DOST Agentliyi, İnnovasiyalar Mərkəzi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışan 22 iştirakçı məzun olub. 8 aylıq kurs müddətində iştirakçılara 7 modul üzrə təlim kursları keçirilib. Təlimlər beynəlxalq səviyyəli peşəkar müəllimlər tərəfindən aparılıb.

The Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) has hosted the next graduation ceremony of the School of Project Management (SPM) of Duke University (USA), organized by BHOS with the technical support of TwentyEighty Strategy Execution, a leading international training company specializing in the field of project management.
The event was attended by Advisers to the President of SOCAR Aygun Huseynova and Ziba Mustafayeva, BP Vice President for the Caspian region, Communications and External Affairs Bakhtiyar Aslanbeyli, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov, SPM graduates and their family members.
Speaking at the opening of the event, BHOS Rector Elmar Gasimov congratulated the graduates and said that, along with training highly qualified English-speaking engineers, Baku Higher Oil School implements international training programs at a high level.
“We are proud that BHOS organizes such trainings. This project plays an important role in the training of international-class specialists. So far, 240 people have graduated from the School of Project Management. They all hold various high positions in different organizations and companies”.
Acting Rector of the Azerbaijan State Agricultural University, a graduate of the School of Project Management, Zafar Gurbanov, spoke about the importance of this program. He emphasized that SPM students acquire useful knowledge and skills that they successfully apply in their professional activities.
Speaking at the event, BP Vice President for the Caspian region, Communications and External Affairs Bakhtiyar Aslanbeyli congratulated the graduates and wished them success. He stressed that Baku Higher Oil School is proud of the successful implementation of this project. Bakhtiyar Aslanbeyli expressed confidence that the program will make a great contribution to the professional career of graduates.
Speaking at the ceremony, the graduates of the School of Project Management Azer Kerimov, Director of the Supply Chain Management Department of Azercell Telecom, and Ramin Guliyev, Operations Manager of GL Tagiyev Operating Company, noted that the new knowledge they received at the School of Project Management have made a useful practical contribution to their professional development.
At the end of the event, the graduates of the School of Project Management were awarded certificates.
It should be noted that 22 people who have graduated from the School of Project Management this time hold various senior positions at the Innovation and Digital Development Agency, the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan , the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan, Azercell Telekom, Xalq Bank, Azersu Open Joint Stock Company, Rabitabank OJSC, BP, Paşa Həyat Sığorta, GL Taghiyev Operating Company, DOST Agency, Innovation Center, Ministry of Ecology and Natural Resources. During the 8-month training, program participants were trained in 7 modules. The training was conducted by professional teachers of international class.