SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri təhsil tələbə krediti barədə məlumatlandırılıb
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun rəhbərliyi SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) məlumat sessiyası keçirib.
Sessiyada BANM-də ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələr və Ali Məktəbin müvafiq şöbələrinin nümayəndələri iştirak ediblər.
BANM-in rektoru Elmar Qasımov belə məhsuldar görüş üçün təşəkkür edərək qonaqlara Ali Məktəb haqqında, qəbul göstəriciləri, ödənişli təhsil alan tələbələrin sayı barədə məlumat verib. O, təhsil tələbə kreditinin üstünlüklərinə toxunaraq Ali Məktəbin tələbələri üçün faydalarından danışıb.
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun İdarə Heyətinin sədri Araz Paşayev təqdimat keçirərək Fondun yaradılması və fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verib. O, təklif edilən şərtlər, güzəştlər, müraciət qaydaları, tətbiq olunacaq yeniliklərdən bəhs edib, tələbələrin suallarını cavablandırıb.

The leadership of the Education Student Loan Fund has held an info session at SOCAR's Baku Higher Oil School (BHOS).
The session was attended by the fee-paying students of Baku Higher Oil School and representatives of relevant departments of the university.
BHOS Rector Elmar Gasimov thanked the guests for such a productive meeting and informed them about BHOS, admission indicators, and the number of fee-paying students. He spoke about the advantages of the education student loan and the benefits it offers to BHOS students.
Chairman of the Board of Education Student Loan Fund, Araz Pashayev, made a presentation about the establishment and activities of the Fund. He spoke about the offered terms, concessions, application rules, and innovations to be implemented. After the presentation, Araz Pashayev answered the students' questions.