SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələrinin nəzərinə
Bakıda 28-29 yanvar tarixlərində saat 12:00-dan 18:00-dək QadınFest platformasının "Women in Tech" beynəlxalq təşkilatının dəstəyi ilə "Qadınlar STEM-də" festivalı keçiriləcək. SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri də festivala qatıla bilərlər.
Tədbirin əsas məqsədi STEM sahələrində qadınlar/tələbələr üçün yeni imkanlar açmaq, onların maraqlarını müdafiə etmək və qadın STEMinistlərin daha çox işə götürülməsi üçün böyük şirkətlərin diqqətini cəlb etmək,gənc qızları STEM-ə təşviq etmək və maarifləndirməkdir.
Festival çərçivəsində yanvarın 29-da Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov “Qadınların neft və qaz sahələrində fəaliyyəti” mövzusunda ictimai müzakirədə çıxış edəcək.
Tədbirin proqramı isə sənaye va karyera ekspertləri ilə müxtəlif ustad dərsləri, STEM rol modelləri və "He for She advocates" ilə ictimai söhbətlər, real işəgötürənlər tərəfindən təqdim olunan əmək yarmarkası, uşaqlar və valideynlər üçün əyləncəli hissədən ibarət olacaq. Festivalda iştirak ödənişsizdir.

To the attention of students of Baku Higher Oil School of SOCAR!
The "Women in STEM" festival will be held in Baku on January 28-29 from 12:00 to 18:00 with the support of the international organization "Women in Tech" of the WomenFest platform.
Students of Baku Higher Oil School of SOCAR can also participate in the festival.
The main goal of the event is to open up new opportunities for women/students in STEM fields, to protect their interests, to promote employment of female STEMists in large companies, and to educate young girls in STEM.
Within the framework of the festival, on January 29, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov will speak at a public discussion on "Activity of women in oil and gas fields".
The program of the event will include various master classes conducted by industry and career experts, public talks with STEM role models and HeforShe advocates, a job fair attended by prospective employers, and a fun part intended for children and parents.
Participation in the festival is free of charge. Young professionals, pupils, students and parents can join the festival.