Oklahoma Universitetinin professoru: “Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri çalışqan və istedadlıdırlar”
“Bakı Ali Neft Məktəbi çox yaxşı universitetdir. Burada təhsil almaq üçün hər cür şərait yaradılıb. Həm ölkənin müxtəlif regionlarından, həm də xaricdən tələbələr təhsil alırlar. Bu Ali Məktəbin tələbələri çox çalışqan və yüksək istedada malik tələbələrdir”.
Bu sözləri Bakı Ali Neft Məktəbində qonaq olan, burada təlim keçən ABŞ-nin Oklahoma Universitetinin professoru Xingru Vu deyib.
O, Bakı haqqında da təəssüratlarını bölüşərək bildirib ki, Bakı sürətlə inkişaf edən şəhərdir: “Bakıya gələndə Dənizkənarı parkda gəzməyi çox xoşlayıram. İçərişəhər də mənim sevimli məkanımdır.Buranın insanları da çox qonaqpərvərdirlər və dostca davranırlar. Bunlar məni çox təsirləndirir”.

Professor of the University of Oklahoma: ‘BHOS students are hardworking and highly talented young people’
“Baku Higher Oil School is a very good university. All conditions for education have been created here. Students from different regions of the country and foreign countries study at this university. BHOS students are hardworking and highly talented young people.”
These words were said by Xingru Wu, a professor at the University of Oklahoma, USA, who guested at Baku Higher Oil School and conducted trainings there.
He also shared his impressions about Baku.
“Baku is a rapidly developing city. I like to walk in the Seaside Park very much. Icherisheher is also my favorite place. The people here are also very hospitable and friendly. I am strongly impressed by all this.”