Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri intellektual turnirin qalibi oldular
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin İntellektual Oyunlar Klublarının, həmçinin UFAZ-ın təşkilatçılığı ilə "Dostluq kuboku" adlı turnir keçirilib. Turnirdə BANM-in “UpTech” komandası 1-ci, “Max SSOİK” komandası isə 3-cü yeri qazanıb.
“Breyn Rinq” tipli oyunların keçirildiyi turnirdə ümumilikdə 16 komanda iştirak edib.
“UpTech” komandasında BANM-in Magistratura ixtisaslarının tələbələri Mail Babaşov, Qabil Əliyev, Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Əli Məmmədli, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Yusif Hüseynzadə, İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Məzahir Məmmədov və Kimya mühəndisliyi ixtisasının I kurs tələbəsi Xəyal Səmədli təmsil olunub.
“Max SSOİK” komandası isə Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbələri Əli Farizli, Mirnicat Cabbarlı, Rüfət Əkbərov və İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının V kurs tələbələri Manisa Rəhimli, Xalid İsmayılov və IV kurs tələbəsi Rüstəm Həbibullayevdən ibarət olub.

The Friendship Cup Tournament has been held jointly by the Intellectual Games Club of Baku Higher Oil School (BHOS), the Intellectual Games Club of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) and the French-Azerbaijani University (UFAZ).
The "UpTech" team of BHOS won the 1st place, and the "Max SSOIK" team of BHOS won the 3rd place in the tournament.
A total of16 teams participated in the competition consisting of Brain Ring - type games.
The "UpTech" team consists of the following BHOS students: Mail Babashov, a master student, Gabil Aliyev, a master student, Ali Mammadli, a fourth year student of Petroleum Engineering, Yusif Huseynzade, a fourth year student of Process Automation Engineering, Mazahir Mammadov, a fourth year student of Information Security, and Khayal Samadli, a first year student of Chemical Engineering.
The "Max SSOIK" team consists of the following BHOS students: Ali Farizli, a fifth year student of Petroleum Engineering, Mirnijat Jabbarli, a fifth year student of Petroleum Engineering, Rufat Akbarov, a fifth year student of Petroleum Engineering, Manisa Rahimli, a fifth year student of Information Security, Khalid Ismayilov, a fifth year student of Information Security, and Rustam Habibullayev, a fifth year student of Information Security.