Bakı Ali Neft Məktəbinin ixtisaslararası futbol çempionu müəyyənləşib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) ənənəvi ixtisaslararası mini futbol turnirinin final oyunu keçirilib.
Finalda Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının V və IV kurs tələbələri üz-üzə gəliblər.
Final oyununun açılışını Ali Məktəbdə qonaq olan və rektor Elmar Qasımovla görüşən “Halliburton” şirkətinin Xəzər regionu üzrə vitse-prezidenti Greame Taylor və İnsan resursları meneceri Vüsalə Əkbərova da izləyib.
Açılışda çıxış edən Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov tələbələri təbrik edib və onlara uğurlar arzulayıb.
Oyunun əsas hissəsi 4:4 hesabı ilə yekunlaşıb. Əlavə olunmuş hissədə hesab dəyişməyib. Penaltilərdə isə V kurs tələbələri 6:5 hesabı ilə qalib gələrək çempion adını qazanıblar.

The final game of the traditional interprofessional mini football tournament of Baku Higher Oil School (BHOS) has been held.
V and IV year students of Petroleum Engineering faced each other in the final.
Graeme Taylor, Vice President for Caspian Region of Halliburton, and Vusala Akbarova, Human Resources Manager of Halliburton, who were guesting at BHOS and had met with Rector Elmar Gasimov, attended the opening of the final game.
Speaking at the opening of the final game, BHOS Rector Elmar Gasimov congratulated the students and wished them success.
The main part of the game ended with a score of 4:4. The score didn’t change in the added part. The V year students won the title of champion by winning the penalty shootout with a score of 6:5.