Bakı Ali Neft Məktəbinin MBA və magistratura tələbələrinə Tələbə kartlarının təqdim edilməsindən
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) 2022/2023-cü tədris ilində Biznesin idarə edilməsi (MBA) proqramı və magistratura üzrə BANM-ə qəbul olan tələbələrə Tələbə kartları verilib. Bu münasibətlə rektor Elmar Qasımovun rəhbərliyi və BANM-in müxtəlif şöbələrinin əməkdaşlarının iştirakı ilə tələbələrlə geniş tədbir təşkil edilib.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlayan təqdimat mərasimi Prezident İlham Əliyevin Bakı Ali Neft Məktəbinin kampusunun açılışında iştirakı və Ali Məktəb haqqında fikirlərini əks etdirən videomaterialla davam etdirilib.
Tədbiri giriş nitqi ilə açan Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov əvvəlcə Vətən müharibəsi şəhidlərinin xatirəsini yad edib. Bu il Ali Məktəbə daxil olmuş MBA proqramı və magistratura tələbələrini təbrik edən rektor onlara uğurlar arzulayıb. Ali Məktəbin nailiyyətləri, göstəriciləri və məzunları, təlim-tədris prosesi haqqında ətraflı təqdimatla çıxış edən rektor bildirib ki, ən savadlı, bilikli, bacarıqlı, beynəlxalq və ölkə səviyyəli olimpiadaların qalibləri olmuş, orta məktəbi qızıl medal və Fərqlənmə attestatı ilə bitirən abituriyentlər BANM-i seçirlər: “Bakı Ali Neft Məktəbinin bakalavr səviyyəsinə olduğu kimi MBA proqramı və magistratura səviyyəsinə də böyük maraq var. Ali Məktəbimiz MBA proqramında hər biri 25 yer olmaqla 4 ixtisas üzrə 100 yer təklif edir və bu yerlərə qəbul 100 % dolub. Yüksək rəqabət mühitində bu göstəriciyə nail olmaq böyük uğurdur. Bu tədris ilində 20 fərqli universitetin məzunları təhsillərinin növbəti pilləsini BANM-də davam etdirmək üçün bizi seçiblər. Bu bizim üçün çox qürurverici haldır. Fəxrlə deyə bilərik ki, 11 il əvvəl cənab Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə SOCAR-ın strukturunda yaradılan və SOCAR-ın insan resurslarının inkişafı strategiyasına xidmət edən ən önəmli layihələrindən biri olan Bakı Ali Neft Məktəbi təqdim etdiyi bütün ixtisaslar və təhsilin bütün pillələri üzrə ən yüksək göstəricilərə nail ola bilib”.
Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri ilə qürur duyduğunu vurğulayan Neft- qaz mühəndisliyi kafedrasının professoru, əməkdar müəllim Fuad Vəliyev bildirib ki, BANM-də sadəcə peşəkar kadrlar deyil, həm də milli dəyərlərə malik, vətən sevgisi olan ziyalılar yetişir.
Tədbirdə çıxış edən bu il MBA proqramına qəbul olunmuş Cavid Məcidov isə çıxışında yenidən bu Ali Məktəbin tələbəsi olmaqdan qürur duyduğunu bildirib.
Sonra rektor Elmar Qasımov tələbə adını qazanmış gənclərə tələbə kartlarını təqdim edib.
Tədbirdə Sosial şəbəkələrdə aktivlik və BANM haqqında, tədrisin, imtahanların təşkili və keçirilməsi, daxili intizam qaydaları, apellyasiya şikayətlərinin elektron qəbulu üzrə qaydalar, e-poçt ünvanlarından, turniketdən istifadə, biometrik qeydiyyat haqqında təqdimatlar edilib.
Tələbələrə, həmçinin davranış qaydaları, əməyin mühafizəsi və təhlükəsizlik texnikası, Yaşayış – idman kompleksindən istifadə qaydaları və idman klublarında, tələbə klublarında iştirak haqqında ətraflı məlumatlar verilib

MBA and Master's students of Baku Higher Oil School issued student ID cards
Students who entered SOCAR’s Baku Higher Oil School (BHOS) for the 2022/2023 academic year to study under the Master of Business Administration (MBA) program and Master's programs have been issued student ID cards.
On this occasion, a large event was organized under the leadership of Rector Elmar Gasimov and with the participation of employees of various departments of BHOS.
The ceremony, which began with the performance of the National Anthem of the Republic of Azerbaijan, continued with a video showing the participation of President Ilham Aliyev in the opening of the campus of Baku Higher Oil School and his views on the university.
Opening the event with an introductory speech, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov first honored the memory of Patriotic War Shahids. The rector congratulated the students of MBA and Master's programs who entered BHOS this year and their parents, and wished them success. In his speech, Elmar Gasimov gave detailed information about the achievements, indicators and graduates of Baku Higher Oil School, as well as about the educational process at the university. He emphasized that the most educated, knowledgeable and capable applicants who win first places in national and international olympiads and graduate from a high school with a gold medal or an honor certificate choose to study at Baku Higher Oil School.
“Young people are showing great interest in both the bachelor’s programs and the MBA and master's programs of the university. Our university offers 100 places for the MBA program. Training under this program is conducted in 4 specialties, with 25 places allocated for each specialty. The fact that all these places have been filled testifies to the great success achieved by Baku Higher Oil School in the face of fierce competition. This academic year, graduates of 20 different universities have chosen BHOS to continue the next stage of their education, which is a matter of great pride for us. We can proudly say that Baku Higher Oil School, which was established 11 years ago within SOCAR by the Decree of President Ilham Aliyev and which is one of the most important projects serving SOCAR's Human Capital Development Strategy, has achieved the best results in terms of training in all specialties and the quality of education at all levels of the educational process”.
Emphasizing that he is proud of the students of Baku Higher Oil School, Professor of the Petroleum Engineering Department, Honored Teacher Fuad Veliyev said that BHOS not only trains highly qualified specialists, but also instills in students a sense of respect for national values and love for the country.
Javid Majidov, who enrolled in the MBA program of Baku Higher Oil School this year, said that he was proud to be again a student of this university.
Then, BHOS Rector Elmar Gasimov presented student ID cards to the young people who had earned the title of student.
At the event, presentations were made about activity in social networks and BHOS, organization and conduct of lessons and exams, internal disciplinary rules, rules for electronic acceptance of applications, rules for using email addresses and turnstiles, and biometric registration.
The students were also given detailed information about the rules of conduct, safety and labor protection, the rules for using the Housing and Sports Complex, and the rules for participation in sports and student clubs.