BANM-də EBSCO Discovery Xidmətinin istifadə olunması üzrə təlim keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində dünyanın aparıcı şirkətlərindən biri olan EBSCO-nun EBSCO Discovery Xidmətinin (EDX) istifadəsi üzrə təlim keçirilib. Təlimdə Ali Məktəbin professor-müəllim heyəti, tələbələri və Azərbaycan Kitabxana İnformasiya Konsorsiumunun nümayəndələri iştirak ediblər.
Təlimi EBSCO İnformasiya xidmətinin MDB ölkələri üzrə regional satış meneceri İrina Krejçarova keçirib. O, təqdimatında təlim iştirakçılarına EBSCO şirkəti, EDX- axtarış xidmətinin yeni imkanları, BANM-in timsalında EDX-də axtarışın aparılması, EDX və e-Kitabların inteqrasiyası haqqında ətraflı məlumat verib.
Qeyd edək ki, təlimin məqsədi - EDX-nin imkanlarından istifadə etməklə Ali Məktəbin tələbə, müəllim və tədqiqatçılarını onların dəyişən tələblərinə uyğun etibarlı mənbələrdən daxil olan informasiya ilə təmin etməkdir.
Xatırladaq ki, BANM və EBSCO şirkəti arasında imzalanmış müqaviləyə əsasən ali məktəbin tələbə, müəllim və əməkdaşları üçün EBSCO şirkətinin müxtəlif çeşidli məhsulları və xidmətləri haqqında davamlı olaraq təlimlər keçirilir.

EBSCO, a well-recognized international company, held trainings on a variety of EBSCO Discovery Service applications at BHOS. The teachers and students of BHOS, as well as the representatives from Azerbaijani Library and Information Consortium participated in the trainings.
The training including the topics on EBSCO General Information, New EDS Searching Features, BHOS EDS Searching and EDS and eBooks integration was led by Mrs.Yryna Krejcarova, EBSCO Information Services Regional sales manager for CIS countries.
The training aimed at enhancing the BHOS academic community search skills that will provide students, teachers and researchers with the knowledge on EDS service.
It should be noted that based on the agreement with EBSCO, BHOS holds regular trainings on a variety of EBSCO services and interfaces.