Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri üçün Azərbaycanda ilk dəfə baş tutacaq təkrar emal üzrə hakaton haqqında infosessiya keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının və “Coca-Cola” şirkətinin birgə əməkdaşlığı ilə “Tullantısız Dünya” layihəsi çərçivəsində həyata keçiriləcək “Recyclaton” təkrar emal hakatonunda iştirak etmək istəyən tələbələr üçün infosessiya keçirilib.
İnfosessiyada ASAN xidmətin Rəqəmsal texnologiyalar və innovasiyalar şöbəsinin müdir müavini Sahil Məmmədli, şöbənin əməkdaşları Günel Qurbanova, Zəhra Həşimova tələbələrə hakatonun şərtləri və digər məsələlər haqqında ətraflı məlumat verib, tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, "Recyclaton" təkrar emal sənayesi üçün ekoloji problemlərə dayanıqlı və innovativ həllərin hazırlanması məqsədilə baş tutacaq hakatondur.
Gənclərdə yaradıcı düşünmə bacarığını inkişaf etdirmək, ekoloji problemlərə dayanıqlı həllər təklif etmək və ölkəmizdə rəqəmsal innovasiyalar prosesinə töhfə vermək məqsədilə təşkil olunacaq hakaton 2-3 dekabr 2022 tarixlərində baş tutacaq.

An info session on the Recycling Hackathon, which will take place for the first time in Azerbaijan, was held for students of Baku Higher Oil School
Baku Higher Oil School (BHOS) has held an info session for students who want to participate in the "Recyclaton" recycling hackathon, which will be implemented within the framework of the "World Without Waste" project with the joint cooperation of the ASAN Volunteers Organization and the Coca-Cola Company.
During the info session, the deputy head of the Digital Technologies and Innovation Department of ASAN service Sahil Mammadli, the employees of the department Gunel Gurbanova and Zahra Hashimova gave the students detailed information about the terms of the hackathon and other related information. They also answered the students' questions.
The goal of the “Recyclaton” hackathon is to develop sustainable and innovative solutions to environmental problems tackled by the recycling industry.
The hackathon, which aims to develop creative thinking skills in young people, offer sustainable solutions to environmental problems and contribute to the digital innovation process ongoing in our country, will take place on December 2-3, 2022.