Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri Tələbə evinə yerləşdirilib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Ali Məktəbin Tələbə evinə yerləşdirilən tələbələri ilə görüşüb.
Rektor onların təhsil aldıqları müddətdə ödənişsiz olaraq Tələbə evində yaşamaq imkanı əldə etdiklərini xatırladıb.
Bu il Tələbə evinə 31 bakalavr, 3 magistr olmaqla 34 tələbə yerləşdirilib. Elmar Qasımov qeyd edib ki, bu, SOCAR-ın BANM və tələbələrə verdiyi dəyərdir.
Rektor orada bölgələrdən olan və xarici tələbələrin yerləşdirildiyini və müxtəlif bölgələrdən olan tələbələrin eyni otaqlarda qaldıqlarını bildirib. Burada məqsəd gənclərin bölgələrimiz haqqında daha geniş məlumat əldə etməsi və dostluqlar qazanmasıdır.
Yeni sakinlərə Tələbə evində davranış qaydalarına, təlimatlara ciddi riayət etmək tövsiyə olunub. Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Students of Baku Higher Oil School accommodated in Student House
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov met with BHOS students who had been accommodated in the Student House.
During the meeting, the rector reminded the students that they would be able to live in the Student House free of charge for the whole period of their studies.
“This year, 34 students, including 31 undergraduate and 3 graduate students, have been accommodated in the Student House. This testifies to SOCAR’s high regard for BHOS and its students. Local students from different regions and foreign students from different countries are accommodated in this house where they share the same rooms. This allows young people to get more information about our regions and make friends.”
The new residents were advised to strictly follow the rules of conduct and instructions in the Student House.