BANM-in tələbələri Beynəlxalq Proqramlaşdırma Müsabiqəsində iştirak edirlər
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) komandaları 24 oktyabr 2015-ci il tarixində keçirilən Universitet Tələbələrinin 40-cı ACM ICPC Beynəlxalq Proqramlaşdırma Müsabiqəsinin subregional ölkə mərhələsində öz güclərini sınayıblar. Nəticələrə əsasən, BANM-in iki komandası BHOS1 və BHOS2 yarışın növbəti mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Qeyd edək ki, BHOS1 komandasının üzvləri Əmiraslan Baxşılı, Orxan Əlixanov, Emin Hüseynli və BHOS2 komandasının üzvləri Rəhim Rəhimli, Kərim Kərimov, Şamil Ömərovdur. Komandaların məşqçisi isə, BANM-in “Kompüter və İKT” kafedrasının müəllimi Süleyman Süleymanzadədir.

Teams representing Baku Higher Oil School joined 40th ACM ICPC International Programming Contest’s sub-regional national phase on October 24 2015. Based on outcomes BHOS two teams BHOS1 and BHOS2 were qualified to the next phase.
It should be noted that BHOS1 members are Amiraslan Bakhishli, Orkhan Alikhanov, Emin Huseynli and BHOS 2 includes Rahim Rahimli, Karim Karimov and Shamil Omarov.
Teams’ couch is BHOS lecturer of Computer and ICT department Suleyman Suleymanzade. The semifinal phase of the contest will be held December 5-7, 2015 in Georgia.