Bakı Ali Neft Məktəbinin müəllimlərinə “British Council” təşkilatının sertifikatları təqdim olundu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İngilis dili və Humanitar fənlər Mərkəzinin “British Council” təşkilatının təşkil etdiyi təlim kursunu uğurla başa çatdıran müəllimlərinə sertifikatlar təqdim edilib.
Təlimdə BANM-in 16 müəllimi iştirak edib.
Sertifikatların təqdimolunma mərasimində Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov İngilis dili və Humanitar fənlər Mərkəzinin Azərbaycanda ingilis dili hazırlığı üzrə ən böyük mərkəzlərdən biri olduğunu qeyd edərək Mərkəzin müəllimləri üçün keçirilən bu təlimin faydasından bəhs edib. Rektor “British Council” və BANM arasındakı əməkdaşlığa da toxunub və bildirib ki, ali təhsil müəssisəsi fəaliyyətə başladığı ilk illərdən “British Council” təşkilatı ilə əməkdaşlıq edir. O, bu əməkdaşlığın zamanla daha da gücləndiyini və ən yaxın tərəfdaşlardan biri, “Qızıl tərəfdaş” statusuna yüksəldiyini qeyd edib.
”British Council” təşkilatının Azərbaycan üzrə direktoru Nərgiz Hacıyeva və imtahanlar üzrə meneceri Nərgiz Əkbərova Bakı Ali Neft Məktəbi ilə səmərəli əməkdaşlıq həyata keçirildiyini və bu əməkdaşlığın faydalarından bəhs edib, əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanlarından danışıblar.

Teachers of Baku Higher Oil School awarded certificates from British Council
Certificates were presented to the teachers of the English Language and Humanitarian Disciplines Center of Baku Higher Oil School (BHOS) who had successfully completed the training course organized by the British Council.
16 teachers of Baku Higher Oil School participated in the training.
At the certificate presentation ceremony, BHOS Rector Elmar Gasimov spoke about the benefits of this training for the Center's teachers. He noted that the English Language and Humanitarian Disciplines Center is one of the largest English language teaching centers in Azerbaijan. Touching on the cooperation between the British Council and BHOS, the rector stressed that the university has been cooperating with the British Council since the first years of its establishment. Elmar Gasimov noted that this cooperation has become stronger over time and has risen to the status of one of the closest partners – the Golden Partner.
Azerbaijan Country Director of British Council Nargiz Hajiyeva and Exams Services Manager of British Council Nargiz Akbarova spoke about the fruitful cooperation between the British Council and Baku Higher Oil School, the benefits of this cooperation, and the possibilities of expanding cooperation.