Bakı Ali Neft Məktəbinin MBA proqramına daxil olan iki bacı
Fatimə Abbasova və bacısı Zəhra Abbasova 2022/2023-cü tədris ilində Biznesin idarə edilməsi (MBA) proqramı üzrə Bakı Ali Neft Məktəbinə (BANM) qəbul olunublar.
Fatimə 2022-ci ildə Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının Gəmi sürücülüyü fakültəsinin Dəniz Naviqasiyası Mühəndisliyi ixtisasını Fərqlənmə diplomu ilə bitirib. Hazırda Dövlət Dəniz və Liman Agentliyinin Gəmi Hərəkətinin İdarəedilməsi Mərkəzinin Naviqasiya şöbəsində mütəxəssis kimi çalışır.
Fatimə bildirir ki, MBA təhsilini yalnız Azərbaycandakı ən yaxşı ali məktəbdə təhsilini davam etdirmək üçün deyil, həm də BANM ailəsinin bir üzvü olmaq üçün seçib: “Bakı Ali Neft Məktəbi haqqında olan düşüncələrim Ali Məktəbin tələbələri ilə münasibətimdə formalaşıb. Savadlı olmaqla yanaşı, dünyagörüşlü, kreativ, problemin həllinə yönümlü və aktivdirlər. Haqqında yüksək fikirdə olduğum tələbələrin hamısının BANM-də təhsil aldıqlarının şahidiyəm”.
Zəhra Abbasova isə 2015-cü ildə Bakı Slavyan Universitetinin (BSU) Beynəlxalq əlaqələr və Regionşünaslıq (Rusiya üzrə) ixtisasını bitirib. Hazırda bir neçə müəssisədə baş mühasib olaraq çalışır. Zəhranın MBA təhsilini BANM-də almağına səbəb bu Ali Məktəbin beynəlxalq əlaqələri və davamlı inkişafıdır: “BANM haqqında hər zaman yüksək fikirlər eşitmişəm. MBA təhsili almaq üçün ali məktəb seçimi zamanı eşitdiyim tək ifadə - “sadəcə diplom deyil, həm də təhsil istəyirsənsə, BANM-i seç” olub. Əgər üçüncü dəfə təhsil alsam, yenə də düşünmədən BANM-i seçərdim”.

Two sisters enrolled in MBA program of Baku Higher Oil School
Fatima Abbasova and her sister Zahra Abbasova entered Baku Higher Oil School (BHOS) in the 2022/2023 academic year to study under the Master of Business Administration (MBA) program.
In 2022, Fatima graduated with honors from the Ship Navigation Department of the Azerbaijan State Marine Academy with a degree in Marine Navigation Engineering. Currently, she works as a specialist at the Navigation Department of the Ship Traffic Management Center of the State Maritime and Port Agency. Fatima says that she chose the MBA program not only to continue her education at the best university in Azerbaijan, but also to become a member of the BHOS family.
“My high opinion about Baku Higher Oil School was formed through my relationship with BHOS students. They are not only educated, but also broad minded, creative, problem-solving-oriented and active students. All the students of whom I have a high opinion study at BHOS.”
Zahra Abbasova graduated from the International Relations and Regional Studies Department of Baku Slavic University in 2015. Currently, she works as a chief accountant in several organizations. Zahra says that she chose to study MBA at Baku Higher Oil School because of the university’s international relations and its continuous development.
“I have always heard high opinions about BHOS. ‘If you want not only a diploma, but also an education, choose BHOS’ was the only expression I heard when choosing a university to study MBA. If I have to study for the third time, I will certainly choose BHOS again.”