Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsinin layihəsi Qrant Müsabiqəsinin qalibi olub
Kimya mühəndisliyi ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Aysu Zamanovanın layihəsi Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun həyata keçirdiyi “İdeyanı Reallaşdır 2022” Gənclərin Fərdi Layihələri üzrə Qrant Müsabiqəsinin qalibi olub.
Müsabiqənin məqsədi gənc nəslin fiziki, intellektual və mənəvi inkişafının təmin edilməsinə, vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunmasına, ictimai fəallığının artırılmasına, innovativ ideyalarının, yaradıcı təşəbbüslərinin, asudə vaxtlarının səmərəli təşkilinin reallaşdırılmasına yönəlmiş layihələri dəstəkləməkdir. Eyni zamanda dövlət gənclər siyasətinin icrası prosesində yaxından iştirak etmək istəyən ictimai fəal gənclərin layihə təkliflərini qrant şəklində maliyyələşdirib, onlar üçün geniş və faydalı fəaliyyət sahəsi yaratmaq da layihənin əsas məramlarından biridir.

The project of Aysu Zamanova, a 4th-year student of the Chemical Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS) and chairperson of the BHOS Youth Student Organization, has won the “Realize the Idea 2022– grant competition for individual youth projects” implemented by the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan.
The purpose of the competition is to support projects aimed at ensuring the physical, intellectual and spiritual development of the young generation, educating them in the spirit of patriotism, increasing their social activity, helping young people to realize their innovative ideas and creative initiatives and helping them to effectively spend their leisure time.
One of the main goals of the project is to create a wide and useful field of activity for the youth through financing the project proposals of socially active young people who want to contribute to the implementation of the state youth policy by participating actively in grant competitions.