Bakı Ali Neft Məktəbi 31 Prezident təqaüdçüsü ilə lider oldu
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) 2022/2023-cü tədris ili üzrə ölkənin ali məktəblərinə daxil olmuş Prezident təqaüdçülərinin sayına görə bu il də birinci oldu.
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev 2022/2023-cü tədris ilində Azərbaycanın ali məktəblərinə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən Prezident təqaüdünə layiq görülmüş tələbələrin 31 nəfəri BANM-də təhsil alır. BANM-in Prezident təqaüdçülərindən 17 nəfəri İnformasiya təhlükəsizliyi, 12 nəfəri Biznesin idarə edilməsi, 2 nəfəri isə Kompüter mühəndisliyi ixtisaslarının tələbəsidir.
Ümumilikdə, ölkə üzrə Prezident təqaüdünə layiq görülən tələbələrin sayı 102 nəfərdir. BANM bu il də siyahıya liderlik edir.

Baku Higher Oil School (BHOS) leads this year in the number of Presidential Scholars enrolled in the country's higher educational institutions for the 2022/2023 academic year.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev signed an order "On granting Presidential scholarships to students enrolled in higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan in the 2022/2023 academic year"
31 Presidential scholarship awardees, whose names are mentioned in the Order of the President, study at Baku Higher Oil School. 17 of them study at the Information Security Department, 12 - at the Business Administration Department and 2 - at the Computer Engineering Department.
In total, 102 students have been awarded the Presidential Scholarship in Azerbaijan this year. BHOS again tops the list this year.