Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri beynəlxalq kibertəhlükəsizlik yarışında qalib olublar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri Beynəlxalq Kibertəhlükəsizlik Günlərinə həsr edilmiş ICSD-2022 adlı konfrans çərçivəsində keçirilən CTF (“Capture the Flag” – “Bayrağı ələ keçir”) yarışının qalibi olublar. Yarışda bu sahədə çalışan gənc mütəxəssislər öz bilik və bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Azərbaycanın ən iri özəl kibertəhlükəsizlik müəssisəsi olan “Prosol” şirkəti və Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin Kompüter İnsidentlərinə qarşı Mübarizə Mərkəzinin ( CERT.GOV.AZ) birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışda ilk üç yeri qazanan gənclər İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının tələbləridir.
I yerə layiq görülən İsgəndər İsgəndərov və II yeri qazanan Rüstəm Həbibullayev IV kurs tələbələridir. III yer isə V kurs tələbəsi Vüsalə Ələkbərovaya məxsusdur.

Students of Baku Higher Oil School (BHOS) have won the CTF (Capture the Flag) competition held within the ICSD-2022 Conference dedicated to the International Cybersecurity Days.
Young cybersecurity specialists displayed their knowledge and skills in the competition.
The young people who won the first three places in the competition jointly organized by Prosol, the largest private cybersecurity company in Azerbaijan, and the Computer Emergency Response Team of the Special Communication and Information Security State Service (CERT.GOV.AZ) are students majoring in Information Security.
Iskandar Iskandarov, who won the first place, and Rustam Habibullayev, who took the second place, are 4th year students. The 3rd place was awarded to 5th year student Vusala Alakbarova.