Aqrar Universitetin rektoru vəzifəsini icra edən Zəfər Qurbanova BANM ailəsi adından
Yeni tədris ilində artıq bir neçə gündür ki, Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin rektoru vəzifəsini icra edirsiniz. Sizin yeni təyinatınız Bakı Ali Neft Məktəbi üçün böyük etimaddır.
BANM-də çalışmağa başladığınız gündən istər Mühəndislik fakültəsinin dekanı, istərsə də prorektor kimi fəaliyyətinizdə hər zaman peşəkarlığınız, səmimiyyətiniz, məsuliyyətiniz, tələbələr, professor–müəllim və administrativ heyətə olan münasibətinizlə seçilmisiniz.
Siz bizim üçün BANM ailəsinin sevimli üzvü olaraq qalacaqsınız. Əminik ki, Aqrar Universitet sizin rəhbərliyinizlə yeni bir dönəmə qədəm qoyacaq, inkişafının yeni mərhələsini yaşayacaq. Sizin oradakı hər bir uğurunuz həm də bizim uğurumuzdur. Siz peşəkar mütəxəssis olmaqla yanaşı, həm də yüksək insani keyfiyyətlərə malik şəxsiyyətsiniz. İnanırıq ki, tezliklə yeni kollektivinizin də sevimlisi olacaqsınız.

To Acting Rector of Agrarian University Zafar Gurbanov from BHOS family
It is already several days in the new academic year that you have been acting as Rector of the Azerbaijan State Agrarian University. Your new appointment is a great credit to Baku Higher Oil School.
From the day you started working at BHOS, whether as Dean of the Engineering Department or as Vice-Rector, you had always been distinguished by your professionalism, sincerity, responsibility, and attitude towards students, professors and administrative staff. You will always remain a beloved member of the BHOS family.
We are sure that under your leadership, the Agrarian University will enter a new stage of its development. Every success of yours there is also our success. You are not only a highly-skilled professional, but also a personality with high human qualities. We believe that you will soon become a beloved member of your new team.